Hitowy tydzień z PGNiG Superligą w nSport+

W tygodniu w całej Polsce rozegrana zostanie 20. kolejka PGNiG Superligi. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja KS Azoty Puławy – NMC Górnik Zabrze. Transmisje w nSport+.  Rywalizacja o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym wydaje się zamknięta. Jednak walka o pozostałe miejsca […]

W tygodniu w całej Polsce rozegrana zostanie 20. kolejka PGNiG Superligi. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja KS Azoty Puławy – NMC Górnik Zabrze. Transmisje w nSport+. 

Rywalizacja o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym wydaje się zamknięta. Jednak walka o pozostałe miejsca jest cały czas otwarte. Właśnie w 20. kolejce czekają nas bezpośrednie starcia w górnej części tabeli. Na początek starcie MMTS Kwidzyn z PGE Vive Kielce. Kielczanie po serii porażek w Lidze Mistrzów w lidze nadal są niepokonani. Teraz podopieczni Tałanta Dujszebajewa w najbliższym spotkaniu zmierzą się z MMTS Kwidzyn. Obie ekipy w poprzedniej kolejce zanotowały zwycięstwa. Kielczanie zdemolowali na własnym boisku Piotrków Trybunalski 39:23. Natomiast Kwidzyn odniósł dość łatwe wyjazdowe zwycięstwo z Arką Gdynia 33:27.

Środa to już kulminacyjny punkt tej kolejki. W hicie 20. kolejki czeka nas starcie trzeciej i czwartej drużyny tabeli. Jeszcze do niedawna NMC Górnik Zabrze zajmował drugie miejsce w tabeli. Jednak dwie porażki z rzędu z MMTS Kwidzyn i ta ostatnia z Orlen Wisła Płock sprawiła że podopieczni Rastislava Trtíka spadli na trzecią lokatę. Poprzednie dwa spotkania nie należały do łatwych, teraz jednak też tak nie będzie. A ich rywalem będzie goniącą całą pierwszą trójką drużyna KS Azoty Puławy. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie Puławianie grają jak z nut. Na pięć ligowych spotkań, przegrali tylko raz. Od dwóch spotkań nie zaznali porażki. W ostatniej kolejce pokonali Gwardię Opole. W jesiennym spotkaniu obu drużyn padł wynik 28:25 dla Górnika. Kolejkę zakończymy spotkaniem MKS Zagłębie LubinKS SPR Chrobry Głogów.

WTOREK – 26 LUTEGO 2019

20:00 PGNiG Superliga – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Komentarz: Piotr Karpiński – Iwona Niedźwiedź (z Kwidzyna)
Reporter: Łukasz Lasia


20:10 
PGNiG Superliga – 20. kolejka: MMTS KWIDZYN – PGE VIVE KIELCE na żywo

Komentarz: Piotr Karpiński – Iwona Niedźwiedź (z Kwidzyna)

ŚRODA – 27 LUTEGO 2019

18:15 PGNiG Superliga – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


18:25 
PGNiG Superliga – 20. kolejka: KS AZOTY-PUŁAWY – NMC GÓRNIK ZABRZE na żywo

PIĄTEK – 1 MARCA 2019

18:15 PGNiG Superliga – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


18:25 
PGNiG Superliga – 20. kolejka: MKS ZAGŁĘBIE LUBIN – KS SPR CHROBRY GŁOGÓW na żywo


About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam