Inauguracja 1. Ligi w Polsacie Sport!

Rozpoczynamy kolejny sezon z 1 Ligą. Nowy sezon, nowe emocje i nowe oczekiwania. Zwłaszcza wobec nowych ale wcale nie tak słabych drużyn. Transmisje w Polsacie Sport. W piątek późnym popołudniem „Słoneczna” stacja szykuje transmisje z Legnicy gdzie tamtejsza Miedź podejmie […]

Rozpoczynamy kolejny sezon z 1 Ligą. Nowy sezon, nowe emocje i nowe oczekiwania. Zwłaszcza wobec nowych ale wcale nie tak słabych drużyn. Transmisje w Polsacie Sport.

W piątek późnym popołudniem „Słoneczna” stacja szykuje transmisje z Legnicy gdzie tamtejsza Miedź podejmie najbardziej utytułowaną drużynę w kraju jednocześnie beniaminka ligi – Górnika Zabrze. Gospodarze mogą zaliczyć poprzedni sezon do udanych. Zakończyli go na wysokim szóstym miejscu. W tym sezonie już grają i to o stawkę. W ubiegłym tygodniu w pierwszej rundzie Pucharu Polski pokonali po rzutach karnych GKS Bełchatów. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza są więc w gazie i na pewno mają już pewna przewagę nad rywalem. Dodatkowo w drużynie doszło do kilku znaczących roszad. O rywalu Miedzi można by długo pisać. W końcu jest to 14- krotny mistrz kraju. Po bardzo zaskakującym poprzednim sezonie Zabrzanie spadli z Ekstraklasy razem z Podbeskidziem.  Ten sezon będzie chyba najcięższym od lat. Nie tylko ze względu na chęć powrotu do Ekstraklasy ale też przez to, że trzeba zapełnić nowy stadion w Zabrzu. A o to w 1 lidze będzie ciężko. „Górników” czeka bardzo ciężki Sierpień. Najpierw inauguracja ligi a później 1/16 Pucharu Polski z Legią Warszawa.

W niedziele wybierzemy się do Tych gdzie miejscowy GKS podejmie Pogoń Siedlce. Tyszanie po krótkiej przerwie wracają do 1 Ligi. Przedłużono umowę z trenerem Kamilem Kieresiem bo zrealizował on założony przed sezonem cel. Klub z Tych miał najwyższą frekwencję w II lidze dzięki nowemu obiektowi. Tylko jeszcze sparingi nie napawają optymizmem. Ostatni remis z Puszczą Niepołomice, porażka z Chojniczanką i Jarotą Jarocin pokazują, że w grze jest sporo do poprawy. Natomiast rywal GKS-u Siedlecka Pogoń ledwo utrzymała się w lidze uzyskując tylko 3 punkty więcej niż strefa spadkowa. W ostatnim sparingu przegrali z Górnikiem Łęczna 0-1. Drużyna trenera Sasala zbroi się jak może. Wypożyczyła 4 zawodników m.in. Grzegorza Tomasiewicza z Arki Gdynia, co jest jej najpoważniejszym wzmocnieniem przed sezonem.

pasek2

PIĄTEK – 29 LIPCA 2016

20:15 I Liga Polska – 1. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE na żywo
Polsat Sport HD
Komentarz: Piotr Przybysz – Andrzej Iwan (z Legnicy)
Reporter: Łukasz Majchrzyk

NIEDZIELA – 31 LIPCA 2016

17:45 I Liga Polska – 1. kolejka: GKS TYCHY – POGOŃ SIEDLCE na żywo
Polsat Sport HD
Komentarz: Piotr Przybysz – Andrzej Iwan (z Legnicy)
Reporter: Łukasz Majchrzyk

pasek2

About Krzysztof Wilkosz