Inauguracja Serie A na kanałach Eleven Sports

Po trzech miesiącach przerwy do gry wraca jedna z najlepszych piłkarskich lig świata. Mowa tu oczywiście o włoskiej Serie A. Co czeka nas na inauguracje sezonu 2021/22? SOBOTA – 21 SIERPNIA INTER MEDIOLAN – GENOA CFC Mistrz Włoch na inaugurację […]

SOBOTA – 21 SIERPNIA

INTER MEDIOLAN – GENOA CFC

Mistrz Włoch na inaugurację sezonu podejmie 11 zespół zeszłego sezonu. Forma i statystyki bezpośrednich spotkań wskazują znacząco na zespół z Mediolanu. Inter wygrał bowiem 6 ostatnich spotkań z Genuą i co więcej, nie stracił w nich żadnej bramki, strzelając tym samym aż 21 goli. Genoa ostatni raz na San Siro wygrała… w 1994 roku. Czy Interowi uda się utrzymać serię 16 zwycięstw z rzędu na własnym stadionie? Tego dowiemy się już w sobotę o 18:30.

HELLAS VERONA – SASSUOLO CALCIO

Starcie pomiędzy Hellasem a Sassuolo może przerwać dwie ciekawe serie. Po pierwsze drużyna Pawła Dawidowicza ma szansę przełamać impas na własnym boisku. Hellas od ośmiu spotkań na Stadio Marc’Antonio Bentegodi nie potrafiło zgarnąć 3 punktów. Z drugiej jednak strony Sassuolo świetnie radziło sobie w delegacji pod koniec sezonu, wygrywając aż 4 mecze z rzędu.

TORINO FC  – ATALANTA BERGAMO

Drużyna Karola Linettego w zeszłym sezonie ledwo zdołała się utrzymać w Serie A. Kibice oraz władze klubu z pewnością liczą na lepszy rok niż ten poprzedni. Na sam początek czeka ich jednak trudne starcie z Atalantą Bergamo. W zeszłym sezonie starcia pomiędzy tymi drużynami obfitowały w emocje i bramki. W Turynie było 2:4 dla Atalanty, natomiast mecz w Bergamo zakończył się remisem 3:3.

EMPOLI – LAZIO RZYM

Ekipa, w której występuje Szymon Żurkowski, po dwóch sezonach nieobecności wraca do Serie A. Wyzwanie to nie będzie należeć do najprostszych, tym bardziej że drużyna Lazio niezbyt leży Empoli. Pięć ostatnich spotkań pomiędzy Empoli a Lazio zakończyło się bowiem… pięcioma wygranymi zespołu z Rzymu.

NIEDZIELA – 22 SIERPNIA

BOLOGNA FC – SALERNITANA

W tym starciu naprzeciw siebie staną dwaj Polacy. Łukasz Skorupski grający w Bolonii oraz Paweł Jaroszyński występujący w Salernitanie. Dla Salernitany to pierwszy mecz na poziomie Serie A od 22 lat! Obie ekipy ostatnio mierzyły się ze sobą jeszcze w latach 90-tych. Od tego czasu we włoskiej piłce wiele się zmieniło.

UDINESE CALCIO – JUVENTUS TURYN

Kolejne starcie z polskim akcentem. W tym przypadku nie jest jednak pewne, że Łukasz Teodorczyk pojawi się na boisku. Juventus Turyn po nieudanym zeszłym sezonie, w którym zajął dopiero 4 miejsce w ligowej stawce, musi od pierwszego spotkania zacząć punktować. W zeszłym sezonie Stara Dama ograła Udinese 4:1 oraz 2:1. Mamy nadzieję, że emocji i bramek nie zabraknie również tym razem.

NAPOLI – VENEZIA FC

Piąta siła Serie A na inauguracje sezonu podejmie u siebie beniaminka z Wenecji. Drużyna Venezia FC powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po prawie 20 latach przerwy. Na początek czeka ich nie lada trudne wyzwanie, ponieważ na Stadio Diego Armando Maradona o punkty nie jest łatwo.

AS ROMA – ACF FIORENTINA

To starcie jest niewątpliwym hitem pierwszej kolejki Serie A. W ostatnich dwóch sezonach w każdym ze spotkań lepsza była AS Roma. Fiorentina liczy jednak na lepszy sezon niż poprzedni. 13 miejsce w lidze to z pewnością nie wszystko, na co stać drużynę Bartłomieja Drągowskiego.

PONIEDZIAŁEK – 23 SIERPNIA

CAGLIARI CALCIO – SPEZIA

Drużyna, w której występuje Sebastian Walukiewicz, podejmie na własnym stadionie ekipę Spezii. Zespoły te mierzyły się ze sobą dotychczas 5 razy i każde z tych spotkań obfitowało w bramki. Łącznie w dotychczasowych meczach Cagliari i Spezii padło 16 bramek co daje średnią 3,2 gola na mecz. Oby tym razem piłkarze również nie zapomnieli jak się strzela.

SAMPDORIA – AC MILAN

Piłkarski weekend z Serie A zakończy mecz dwóch mocnych ekip. To spotkanie z pewnością nie będzie proste dla żadnej z ekip a Bartosz Bereszyński może mieć tego dnia naprawdę sporo pracy. Czy zobaczymy w tym spotkaniu dużo bramek i jak w szykach Milanu sprawdzi się Mike Maignan, który zastąpił Donnarummę?

17:30 Serie A – 1. kolejka: STUDIO
*(również o 20:20 i 22:40)

18:25 Serie A – 1. kolejka: INTER MEDIOLAN – GENOA CFC