Inauguracja sezonu PlusLigi. Transmisje wszystkich spotkań na sportowych kanałach Polsatu

W najbliższy weekend rozpoczynamy zmagania w siatkarskiej lidze Mistrzów Świata! Od tego roku wszystkie mecze będą transmitowane „na żywo” w telewizji lub internecie, a sam sezon zapowiada się pasjonująco! W 1. kolejce kanały sportowe Polsatu pokażą „na żywo” sześć spotkań, […]

W najbliższy weekend rozpoczynamy zmagania w siatkarskiej lidze Mistrzów Świata! Od tego roku wszystkie mecze będą transmitowane „na żywo” w telewizji lub internecie, a sam sezon zapowiada się pasjonująco!

W 1. kolejce kanały sportowe Polsatu pokażą „na żywo” sześć spotkań, a siódme z odtworzenia. Wszystko rozpocznie się w piątek w województwie Mazowieckim. Najpierw w Radomiu Cerrad Czarni zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Będzie to pojedynek dziesiątej z piątą drużyną ubiegłego sezonu. Czarni dokonali jedynie pojedynczych wzmocnień przed sezonem. Do klubu przyszli m.in. Michał Ruciak, Maksim Żygałow czy Alen Pajenk. Większą rewolucję przeszedł Jastrzębski, który wymienił aż dziewięciu siatkarzy. Największymi wzmocnieniami powinni być Dawid Konarski, Christian Fromm i Julien Lyneel. W drugim piątkowym pojedynku ONICO Warszawa podejmie Cuprum Lubin. Obie drużyny spotkały się na zakończenie poprzednich rozgrywek w walce o 7. miejsce. Nieznacznie lepsi okazali się Lubinianie, którzy najpierw przegrali 1:3, by w rewanżu wygrać w takim samym stosunku i „złoty set”. Również w tym sezonie obie drużyny powinny walczyć o miejsce w górnej połowie tabeli, ale raczej zabraknie dla nich miejsca w play-off.

Mniej wyrównana powinna być sobotnia część PlusLigi. Dwa mecze rozgrywane tego dnia mają swoich wyraźnych faworytów. Najpierw Warta Zawiercie podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Gospodarze w swoim debiutanckim sezonie na poziomie PlusLigi zanotowali dobry wynik, jakim było 9. miejsce. W zespole nastąpiło sporo zmian, a chyba najważniejszą jest przyjście trenera Marka Lebediewa. Dla Resovii 6. miejsce w poprzednim sezonie to najsłabszy wynik od 2006 roku. W dodatku po raz drugi z rzędu Rzeszowian zabrakło na podium. W tym roku zrobią wszystko, aby na nie powrócić – najlepiej na sam szczyt. Tytułu Wicemistrza Polski bronić będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zawodnicy Andrei Gardiniego przed rokiem przegrali w finale w dwóch meczach ze Skrą Bełchatów. Kędzierzynianie będą chcieli odzyskać tytuł mistrzowski w najbliższym sezonie. Na początek zmierzą się w Sosnowcu z MKS-em Będzin, która będzie walczyła o lepszy wynik niż w poprzednim roku, gdy skończyli na 13. miejscu.

Drużynę gwiazd na ten sezon stworzyła Stocznia Szczecin, która będzie jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Bartosz Kurek, Matej Kazijski czy Nikołaj Penczew mają pomóc ekipie ze Szczecina w wywalczeniu złotych medali po ponad 30 latach przerwy. Na początek czeka ich wymagający rywal, którym bez wątpienia będą brązowi medaliści poprzedniego sezonu. Trefl Gdańsk również wymienił sporą część kadry. Ciężko jednak z całą pewnością stwierdził, że są to zmiany, które pozwolą drużynie z Trójmiasta utrzymać miejsce w czołówce. O lepsze miejsce niż 11. w poprzednich rozgrywkach powalczy także GKS Katowice, który przed sezonem dokonał kilku kosmetycznych zmian w składzie, choć dużym wzmocnieniem powinien być Tomas Rousseaux, który na inaugurację sezonu zagra przeciwko byłemu klubowi. Indykpol AZS Olsztyn zaskoczył wszystkich w poprzednim sezonie, kończąc go na 4. pozycji. O powtórzenie tego wyniku w tym sezonie będzie jednak trudno ze względu na duże wzmocnienia drużyn z dalszych miejsc.

Zmiany w składzie Chemika Bydgoszcz raczej nie sprawią, że będzie to zespół walczący o czołowe miejsca. Podopieczni Jakuba Bednaruka na przełomie kwietnia i maja musieli walczyć o pozostanie w PlusLidze. W barażu udało się pokonać AZS Częstochowa. Właśnie w Bydgoszczy swoją walkę o obronę tytułu Mistrza Polski rozpoczyna Skra Bełchatów, która w swojej kadrze nie dokonała wielkiej rewolucji. Dużym wzmocnieniem drużyny będą dwaj świeżo upieczeni Mistrzowie Świata – Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski.

PIĄTEK – 12 PAŹDZIERNIKA 2018

18:00 PlusLiga – 1. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Ipla

20:30 
PlusLiga – 1. kolejka: ONICO WARSZAWA – CUPRUM LUBIN na żywo
Ipla

SOBOTA – 13 PAŹDZIERNIKA 2018

14:45 PlusLiga – 1. kolejka: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 1. kolejka: MKS BĘDZIN – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
(w Polsacie Sport News retransmisja 14 października o 1.00)
Ipla

NIEDZIELA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018

14:45 PlusLiga – 1. kolejka: STOCZNIA SZCZECIN – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 1. kolejka: GKS KATOWICE – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 15 PAŹDZIERNIKA 2018

18:00 PlusLiga – 1. kolejka: CHEMIK BYDGOSZCZ – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)