Inauguracja siatkarskiej Ligi Mistrzów na sportowych arenach Polsatu

We wtorek swoje zmagania rozpocznie Liga Mistrzów siatkarzy. Pierwsza kolejka fazy grupowej potrwa trzy dni. Wszystkie jej spotkania będą transmitowane na żywo na sportowych antenach Polsatu. W rozgrywkach udział biorą trzy polskie drużyny. Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle w pierwszym […]

We wtorek swoje zmagania rozpocznie Liga Mistrzów siatkarzy. Pierwsza kolejka fazy grupowej potrwa trzy dni. Wszystkie jej spotkania będą transmitowane na żywo na sportowych antenach Polsatu.

W rozgrywkach udział biorą trzy polskie drużyny. Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle w pierwszym meczu grupy E zagra z Arkasem Izmir. Klub, w barwach którego dziewięć lat sezonów temu występował Piotr Gruszka, w swoim składzie ma głównie Turków, jednak zwrócić uwagę należy, że na rozegraniu występuje Serb Nikola Jovović, który w tym roku po raz drugi ze swoją reprezentacją sięgnął po brąz mistrzostw Europy. W drugim meczu tej grupy belgijski Noliko Maaseik podejmie Trentino Diatec.

Godzinę po ZAKSIE na boisko wybiegną siatkarze PGE Skry Bełchatów. Rywalem żółto-czarnych będzie francuska drużyna Chaumon VB 52 Haute Marne. Kadra mistrzów Francji nie imponuje wielkimi nazwiskami i jest stawiana w roli kandydata do zajęcia ostatniego miejsca w grupie C, w której grają też dwie rosyjskie drużyny – Dynamo Moskwa i Lokomotiw Nowosybirsk.

Wtorkowy wieczór z udziałem polskich drużyn zakończy się meczem Jastrzębskiego Węgla z Berlin Recycling Volleys. Osobą, dla której ten mecz będzie miał szczególne znaczenie będzie Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva – obecnie grający w barwach gospodarzy, ale mający za sobą dziesięć lat gry w Berlinie, w tym dwa właśnie w Recycling Volleys. Drużyny rozpoczną mecz pół godziny później niż ich rywale z grupy D – Spacer’s Toulouse VB i Zenit Kazań.

Ponieważ większość spotkań wtorkowych będzie się na siebie nakładać, dwa z nich pokaże Polsat Sport Extra, a jeden Polsat Sport News. Pozostałe siedem meczów transmitować będzie Polsat Sport.

WTOREK – 5 GRUDNIA 2017

18:00 Liga Mistrzów CEV – grupa B: FORD STORE LAVORANTA SASTAMALA – PAOK THESALONIKI na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30
Liga Mistrzów CEV – grupa E: NOLIKO MAASEIK – TRENTINO DIATEC na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 6 GRUDNIA 2017

17:00 Liga Mistrzów CEV – grupa E: ARKAS IZMIR – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Ipla

18:00 Liga Mistrzów CEV – grupa C: PGE SKRA BEŁCHATÓW – CHAUMONT VB 52 HAUL na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 Liga Mistrzów CEV – grupa D: SPACER’S TOULOUSE VB – ZENIT KAZAŃ na żywo
Ipla


20:30
Liga Mistrzów CEV – grupa D: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – BERLIN RECYCLING VOLLEYS na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30
Liga Mistrzów CEV – grupa A: SIR COLUSSI SICOMA PERUGIA – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo
Ipla

CZWARTEK – 7 GRUDNIA 2017

13:30 Liga Mistrzów CEV – grupa C: LOKOMOTIV NOVOSIBIRSK – DINAMO MOSKWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

16:00 Liga Mistrzów CEV – grupa A: FENERBAHCE SK STAMBUŁ – KNACK ROESELARE na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 Liga Mistrzów CEV – grupa B: VFB FRIEDRICHSHAFEN – HALBANK ANKARA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota