Inauguracja Tour de Ski na antenie Eurosportu 1

Już w sobotę rozpocznie się dwunasta edycja cyklu Tour de Ski. Inauguracja tej prestiżowej imprezy odbędzie się w Lenzerheide. W tej szwajcarskiej miejscowości będziemy świadkami sprintów techniką dowolną, biegów na dystansach klasykiem oraz biegów pościgowych stylem dowolnym. Przed zawodniczkami i […]

Już w sobotę rozpocznie się dwunasta edycja cyklu Tour de Ski. Inauguracja tej prestiżowej imprezy odbędzie się w Lenzerheide. W tej szwajcarskiej miejscowości będziemy świadkami sprintów techniką dowolną, biegów na dystansach klasykiem oraz biegów pościgowych stylem dowolnym.

Przed zawodniczkami i zawodnikami siedem etapów rozgrywanych w trzech miastach. Imprezę tradycyjnie zakończy wspinaczka pod Alpe Cermis. Na starcie zabraknie czterokrotnej triumfatorki tego cyklu, Justyny Kowalczyk. Polka już dawno zapowiadała odpuszczenie Tour de Ski. Podobnie zrobiła w ubiegłym sezonie. Na trasach nie zobaczymy też innych naszych reprezentantów. Maciej Staręga musiał zrezygnować ze startu z powodu kontuzji. Siedlczanin złamał dwie kości w prawej dłoni. W rywalizacji pucharowej nie zobaczymy go prawdopodobnie przez dwa tygodnie.

Justyna Kowalczyk nie jest jedyną topową zawodniczką, która nie weźmie udziału w Tour de Ski. Nie zobaczymy również m.in. Marit Bjoergen. W sezonie, w którym najważniejszą imprezą są Igrzyska Olimpijskie, nie wszyscy są w stanie przygotować odpowiednią formę na tak długi czas. W tourze nie zobaczymy liderów klasyfikacji generalnych. Szwedka Charlotte Kalla oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo chcą spokojnie przygotować się do startu w Pjongczang. Na dobry wynik spore szanse mają ubiegłoroczni zwycięzcy. Norweżka Heidi Weng oraz Rosjanin Siergiej Ustiugow są jednymi z kandydatów do zwycięstwa.

Transmisje z całego Tour de Ski będziemy mogli oglądać na antenach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player.

pasek2

SOBOTA – 30 GRUDNIA 2017

12:45 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria:  SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN STYLEM DOWOLNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 31 GRUDNIA 2017

10:15 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria:  15 KM MĘŻCZYZN STYLEM KLASYCZNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:15
 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria:  10 KM KOBIET STYLEM KLASYCZNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PONIEDZIAŁEK – 1 STYCZNIA 2017

10:45 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:45
 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk