International Champions Cup: AS Roma – Manchester City – LIVE!

Rozpoczęcie meczu: 21.07.2015 (12:00) AS Roma   2:2 (1:1) k. 4:5   Man. City Koniec meczu. Strzelcy: Pjanić 8′, Ljajić 87′ – Sterling 3′, Iheanacho 51′ Sędziuje: Jarred Gillett (Australia)   Widzów: 41134  Temperatura: 14oC Stronę prosimy odświeżać ręcznie (F5)! Składy drużyn: AS Roma: (stroje białe) De Sanctis (65. Lobont) […]

Składy drużyn:

AS Roma: (stroje białe) De Sanctis (65. Lobont) – Florenzi (46. Maicon), Torosidis (46. Keita), Manolas (46. Yanga-Mbiwa), Romagnoli (46. Leandro Castan) – De Rossi (46. A.Cole), Pjanić (65. Doumbia), Ucan (46. Ljajić) – Gervinho (46. Nainngolan), Totti (46. Destro), Iturbe (46. Iago Falque) Trener: Rudi Garcia

Manchester City: (stroje niebiesko-białe) Caballero (46. Hart) – Mangala (46. Denayer), Sagna (46. Harsfield), Clichy (46. Kolarov), Kompany (82. Evans) – Manu Garcia (46. Jesus Navas), David Silva (46. Marcos Lopes), Zuculini (46. Nasri), Fernando (46. Yaya Toure), Sterling (46. Barker) – Iheanacho (73. Unal) Trener: Manuel Pellegrini

Ławka rezerwowych:

AS Roma: Lobont, Svedkauskas – Pop, Anocic, A. Cole, Capradossi, Maicon, Yanga-Mbiwa, Leandro Castan, Di Livio, Nainggolan, Strootman, Pepin, Keita, Paredes, De Silva, Ljajić, Sanabria, Iago Falque, Ibarbo, Doumbia, Destro

Manchester City: Hart, Wright – Kolarov, Denayer, Humphries, Horsfield, Yaya Toure, Barker, Fofana, Glendon, Nasri, Marcos Lopes, Jesus Navas, Evans, Jovetić, Unal, Jose Angel Pozo, Dżeko

Dziękujęmy, że byliście z nami, na inne relacje – radiow i tekstowe zapraszamy Państwa na taksiegra.com!

Koniec spotkania! Po serii rzutów karnych wygra zespół Manchesteru City. Wielkie uznania dla Joe Harta, który strzelił nie do obrony, a sam zatrzymał 2 uderzenia!

Joe Hart sprowokował Keitę. Były zawodnik Barcelony nie trafia, świetnie broni Anglik!

Pewnie Horsfield. Roma pod ścianą.

Kapitalny Joe Hart! Doświadczenie Anglika wygrało z miękkim uderzeniem Doumbii! Gramy dalej!

Do piłki podchodzi Hart i uderza najlepiej z zawodników The Citizens!

Miał piłkę na ręce Joe Hart, lecz nie zdołał obronić strzału Iago Falque!

Lobont znów wyczuwa intencję strzelca, lecz Lopes uderza mocno i zdecydowanie!

Ponownie źle rzuca się Joe Hart, Destro trafia w przeciwległy róg!

Lobont bliski wyłapania piłki. Navas uderzył jednak za mocno dla Rumuna!

Panenka w wykonaniu Ljajicia. Fantastyczne trafienie Serba!

Fatalne uderzenie Kolarova, daleki rozbieg i daleki strzał… ale w trybuny!

Zmylony Joe Hart, Nainggolan pewnie uderza. Mamy remis!

Pewne uderzenie Yayi Toure. 1:0 dla The Citizens!

Koniec meczu! Wynik 2:2. A to oznacza, że zobaczymy za chwilę konkurs jedenastek. Która drużyna wygra? Zostańcie z nami!

87 min. –  Gol dla Romy! Bramkę zdobywa Adem Ljajić!  Kapitalne uderzenie Ljajicia. Piłka leci przez dziurę wykonaną przez zawodników stojących w murze. Drugi gol dla Romy i drugi świetny!

82 min. –  George Evans zastępuje Vincenta Kompany’ego!

75 min. – Spotkanie to na żywo z trybun Melbourne Cricket Ground ogląda 41,134 osób!

67 min. – Destro za bardzo rozpychał się rękoma w walce z defensorami The Citizens. Sędzia odgwizduje faul.

63 min. – Bardzo dużo podań wymienia linia pomocy AS Romy. The Citizens nie naciskają, brak wyraźnego i agresywnego pressingu.

57 min. – Ashley Cole oddaje piłkę De Sanctisowi. Tym razem Anglik się nie pomylił, nie było zagrożenia pod bramką Romy. Muszą gospodarze unikać takich zagrań.

51 min. –  Gol dla City! Bramkę zdobywa Kelechi Iheanacho! Fatalne zagranie Ashley Cole’a! Anglik starał się przerzucić piłkę do De Sanctisa, lecz zrobił to bardzo źle. Wykorzystuje tę sytuację Nigeryjczyk, który znajduje się sam na sam z golkiperem Romy i wykorzystuje swoją okazję!

46 min. – Druga połowa rozpoczęta

Statystyka po pierwszej połowie.

43 min. – To mogła, a nawet powinna być bramka dla AS Romy. Najpierw Pjanić podbija piłkę w stronę Gervinho, a swój zespół ratuje Mangala. Później De Rossi uderza głową po dośrodkowaniu Tottiego i przerzuca futbolówkę tuż nad poprzeczką. Było niezwykle blisko! 42 min. – Gervinho przedarł się na prawej stronie pola karnego i natychmiast znalazł swoim podaniem Tottiego. Legenda AS Romy została w ostatnim momencie zatrzymana przez Kompany’ego. Będzie korner! 38 min. – Niedokładne podanie młodego Nigeryjczyka, Iheanacho. AS Roma szykuje się na szybką kontrę. Świetny debiut Sterlinga!

31 min. – Romagnoli głową wybija dobre dośrodkowanie Sagny. Kolejny korner dla Manchesteru City.

27 min. – Alessandro Florenzi miał trochę miejsca, więc zdecydował się na uderzenie z odległości ok 30. metra. Włoch uderza tuż nad poprzeczką bramki Caballero!

25 min. – Kelechi Iheanacho musiał cofnąć piłkę do pomocników, Nigeryjczyk był dobrze blokowany i nie mógł zagrać dobrze do kolegów z ataku.

24 min. – Para Clichy-Silva świetnie popracowała teraz w defensywie. Na prawym skrzydle zostali zatrzymani podopieczni Rudiego Garcii.

19 min. – Dwójkowa akcja na skrzydle w wykonaniu Clichy’ego i Silvy. Hiszpan miał za mało miejsca, by wykonać precyzyjne podanie do któregoś z kolegów w ataku.

18 min. – Sterling wypatrzył Clichy’ego w polu karnym rywali. Zbyt słabe dośrodkowanie Francuza nie pozwoliło Iheanacho nawet na oddanie strzału.

13 min. – David Silva podcina Juana Iturbe. Argentyńczyk upada, sędzia odgwizduje przewinienie.

8 min. Gol dla Romy! Bramkę zdobywa Miralem Pjanić! Piłka trafia przed pole karne do Gervinho. Ten widział, że nie mógł zagrać do szesnastki, więc podaje do Pjanića. Reprezentant Bośni i Hercegowiny fantastycznym strzałem pokonuje Caballero. Cudowna bramka

6 min. – Niedokładnie zagranie Torosidisa, Sagna z łatwością odczytuje jego zamiary. Słaby początek wicemistrza Włoch.

3 min. –  Gol dla City! Bramkę zdobywa Raheem Sterling! Kapitalny początek wicemistrza Anglii! Iheanacho świetnie podcina piłkę i znajduje nowy nabytek Manchesteru City. Sterling znalazł się na linii z ostatnim obrońcą Romy i wybiegł sam na sam z De Sanctisem. Pewny strzał zapewnia mu bramkę w debiuci

Oba kluby rozegrały już swoje pierwsze spotkania podczas pobytu w Australii. Rzymianie pokonali po karnych Real Madryt (0:0 po 90. minutach, 7:6 w karnych). Manchester City zmierzył się z kolei w towarzyskim spotkaniu z Melbourne City FC. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Samir Nasri, który zapisał się na tablicy w 86. minucie.

Zapraszamy Państwa na naszą relację spotkania turnieju International Champions Cup 2015. AS Roma podejmie Manchester City.

Autor relacji: Mateusz Orłowski