Legalny bukmacher – dlaczego warto?

Zakłady bukmacherskie to jedno z najpopularniejszych rodzajów hobby większości kibiców sportowych. Każdy, kto choć raz obstawiał wyniki spotkań (nawet bezskutecznie), ten doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo emocjonujące może być śledzenie typowanych wyników. Co więcej, oferta firm udostępniających zakłady bukmacherskie […]

Zakłady bukmacherskie to jedno z najpopularniejszych rodzajów hobby większości kibiców sportowych. Każdy, kto choć raz obstawiał wyniki spotkań (nawet bezskutecznie), ten doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo emocjonujące może być śledzenie typowanych wyników. Co więcej, oferta firm udostępniających zakłady bukmacherskie jest tak bogata, że każdy kibic znajdzie w niej coś dla siebie. Między innymi to dlatego, tak wiele osób w ostatnim czasie zainteresowało się grą u popularnego „buka”. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że tylko grając u legalnego bukmachera, możemy czuć się bezpiecznie.

Surowe przepisy antyhazardowe

Polska jest jednym z tych krajów, w których przepisy antyhazardowe są najsurowsze w całej Europie. Duży wpływ na zaostrzenie prawa miała, chociażby słynna „afera hazardowa”, ale także wysyp różnego rodzaju zakładów wzajemnych i nielegalnych lokali hazardowych. Zmiany w przepisach dotknęły również bukmacherów, oferujących zakłady online i stacjonarne. Zarówno kwestie podatkowe, jak i sam sposób udostępniania zakładów uczestnikom podlegają ścisłej kontroli ze strony organów państwowych. Tego rodzaju podejście z jednej strony prowadzi do uszczelnienia systemu podatkowego, z drugiej – pozwala chronić użytkowników, dla których zakłady bukmacherskie mają być przede wszystkim formą rozrywki bez ryzyka wyłudzeń pieniędzy czy wycieku danych osobowych. W związku z tym legalny polski bukmacher powinien spełniać szereg wymogów i kryteriów, z których najważniejsze jest posiadanie licencji przyznawanej przez ministra finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi być zarejestrowany w Polsce, mieć tutaj swoją siedzibę oraz rozliczać się na terenie naszego kraju z prowadzonej przez siebie działalności. Oznacza to, że legalni polscy bukmacherzy wpływy z tytułu podatków zobowiązani są przekazywać do Skarbu Państwa, a nie np. do tzw. rajów podatkowych, które przyciągają przedsiębiorców niskimi stawkami podatku dochodowego.  Na podstawie tego rodzaju zezwolenia, firmy bukmacherskie mogą prowadzić swoją działalność wyłącznie stacjonarnie. Aby móc udostępniać zakłady przez internet, konieczne jest posiadanie dodatkowej licencji – na zakłady bukmacherskie online.

Nowi gracze na rynku

Warto w tym miejscu dodać, że rynek bukmacherski jest niezwykle płynny i co jakiś czas pojawiają się na nim nowi gracze w miejsce firm, które rezygnują z prowadzenia działalności. Dla graczy to dobra sytuacja, ponieważ mogą porównywać poszczególne oferty i wybierać te z najlepszymi warunkami. Więcej o sytuacji na rynku zakładów wzajemnych przeczytasz na https://laczynaspasja.pl/jakie-warunki-musi-spelnic-legalny-polski-bukmacher/.

About Piotr Barwaśny