Juventus vs Milan w finale Pucharu Włoch na Polsat Sport Extra

W sobotę nastąpi wielkie zwieńczenie sezonu 2015/2016 we Włoszech – finał Coppa Italia. Zmierzą się w nim dwie najbardziej utytułowane drużyny na półwyspie apenińskim, czyli Juventus FC i AC Milan. „Rossoneri” z pewnością nie zaliczą zakończonego niedawno sezonu do udanych. Klub z Mediolanu […]

W sobotę nastąpi wielkie zwieńczenie sezonu 2015/2016 we Włoszech – finał Coppa Italia. Zmierzą się w nim dwie najbardziej utytułowane drużyny na półwyspie apenińskim, czyli Juventus FC i AC Milan.

„Rossoneri” z pewnością nie zaliczą zakończonego niedawno sezonu do udanych. Klub z Mediolanu zakończył go dopiero na 7. miejscu, które nie gwarantuje udziału w europejskich pucharach. Dlatego właśnie finał Pucharu Włoch jest „ostatnią deską ratunku” dla zespołu Sinišy Mihajlovicia. Jedynie zwycięstwo może sprawić, że kibice będą mogli oglądać swoich ulubieńców w Lidze Europy, a obecny sezon nie zostanie spisany na straty.

Zupełnie inaczej finałowy mecz wygląda od strony obrońców tytułu z Turynu. „Bianconeri” będą poodchodzić do niego w blasku mistrzostwa Włoch oraz jako najbardziej utytułowana drużyna w historii Coppa Italia. Bez trudu można wskazać faworyta nadchodzącego meczu, lecz nie należy zapominać że Juventus po drodze do finału przegrał już z klubem z Mediolanu (1:3 z Interem). Wtedy bezcenna okazała się wysoka wygrana (3:0) w pierwszym meczu półfinałowym, jednak  jak wszyscy wiemy finał rozstrzygnie się podczas jednego wieczoru. Ostatnim razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Czy Juventus po raz kolejny wywalczy dublet, czy może AC Milan zdoła przerwać hegemonię „Starej Damy” i da powody do radości swoim kibicom?

pasek2

SOBOTA – 21 MAJA 2016

20:40 Puchar Włoch – finał: AC MILAN – JUVENTUS FC na żywo
polsat-sport-extra-hd.120
Komentarz: Roman Kołtoń – Marcin Lepa
pasek2

About Adrian Wojdyło