Kamil Stoch na ostatniej prostej w drodze po triumf w TCS. Transmisje w TVP 1 i Eurosport 1

Kamil Stoch nie ma sobie równych w trwającym 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polak zwyciężył w trzech rozegranych konkursach, i ma ogromną przewagę w klasyfikacji turnieju. Z rywalizacji po upadku w Innsbrucku wycofał się Richard Freitag.  Kamil Stoch po wygranej na […]

Kamil Stoch nie ma sobie równych w trwającym 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polak zwyciężył w trzech rozegranych konkursach, i ma ogromną przewagę w klasyfikacji turnieju. Z rywalizacji po upadku w Innsbrucku wycofał się Richard Freitag. 

Kamil Stoch po wygranej na Bergisel jest już praktycznie pewny drugiego z rzędu zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Po niebezpiecznym upadku w pierwszej serii czwartkowego konkursu, z turnieju wycofał się najgroźniejszy rywal Polaka, Richard Freitag. Niemiec co prawda zdołał zakwalifikować się do drugiej rundy, jednak nie przystąpił do niej. Po konsultacjach z lekarzem niemiecka drużyna postanowiła o wycofaniu Freitaga z dalszej części imprezy. Stoch wypracował sobie ogromną przewagę nad drugim Andreasem Wellingerem. Niemiec traci do naszego reprezentanta aż 64,5 punktu. Czwartą lokatę ex aequo z Danielem Andre Tande zajmuje Dawid Kubacki. Ta dwójka traci do Stocha 83,5 punktu.

Zaraz po zakończeniu zawodów w Innsbrucku wszyscy skoczkowie udali się w podróż do Bischofshofen. Już dziś odbędą się tu kwalifikacje. Kamil Stoch ma szanse powtórzyć wyczyn Svena Hannavalda z 2002 roku. Wygrać cztery konkursy w jednym turnieju? To zadanie bardzo trudne ale Kamil wykonał już jego większą część. Większość obserwatorów skoków nie zastanawia się już nad tym, kto wygra TCS. Wszyscy rozmawiają o tym, czy Stochowi uda się wygrać po raz czwarty. Zwycięstwo Kamila byłoby jego piątym z rzędu w Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał on również kończący poprzednią edycję konkurs w Bischofshofen.

 

pasek2

PIĄTEK – 5 STYCZNIA 2018

16:30 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: WSTĘP DO KWALIFIKACJI na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:00
 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 6 STYCZNIA 2018

16:30 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: WSTĘP DO KONKURSU na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:40 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO na żywo


17:00 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk