Kapitalny boks i wielkie MMA z polskim akcentem w Polsacie Sport i Canal+ Sport

To będzie ekscytujący tydzień dla kibiców sportów walki. Fani pięściarstwa będą mogli śledzić dwie wielkie i jedną mniejszą galę, natomiast przed sympatykami MMA ciekawa gala UFC z polskim akcentem.  BOKS Gala w Londynie Kapitalny boks rozpocznie się już o 19:00, […]

To będzie ekscytujący tydzień dla kibiców sportów walki. Fani pięściarstwa będą mogli śledzić dwie wielkie i jedną mniejszą galę, natomiast przed sympatykami MMA ciekawa gala UFC z polskim akcentem. 

BOKS
Gala w Londynie
Kapitalny boks rozpocznie się już o 19:00, kiedy to wystartuje się przekaz telewizyjny z arcyciekawej gali w Londynie. Polscy kibice zobaczą aż 7 interesujących pojedynków, w tym dwa w ścisłej czołówce wagi ciężkiej. W walce wieczoru Dillian Whyte podejmie Josepha Parkera i wcale nie będzie faworytem do końcowego zwycięstwa. Przybysz z Nowej Zelandii to były mistrz świata, który stracił swój pas w niedawnym pojedynku z Anthonym Joshuą. Parker pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, stawiając twarde warunki faworyzowanego Brytyjczykowi, urywając kilka rund i ostatecznie przegrywając jedynie na punkty. Dillian Whyte nie jest tak wszechstronnym i wymagającym przeciwnikiem, jak „AJ”, ale prezentuje styl walki, który może nie pasować Josephowi. Brytyjczyk uwielbia atakować, wywierać presję i w półdystansie zadawać mnóstwo ciosów. Nowozelandczyk będzie musiał znakomicie pracować na nogach i starać się punktować przeciwnika na dystans. Kibice mogą się tylko cieszyć – układ stylów gwarantuje boks na najwyższym poziomie.

Jeszcze więcej emocji może być w pojedynku Derecka Chisory z Carlosem Takamem. Znów wydaje się, że faworytem nie będzie miejscowy zawodnik. Kameruńczyk to brutalna siła, szybkość, kondycja i serce do walki. Brytyjczyk być może dorównuje mu tylko w tej ostatniej „umiejętności”… Derecka jednak nigdy nie można skreślać – już nieraz w swojej karierze udowadniał, że potrafi zaskakiwać wtedy, kiedy niewielu daje mu szanse na wygraną. Fani boksu mogą tylko zacierać rączki. Chisora i Takam to stylowi sluggerzy, a pojedynki dwóch sluggerów to najczęściej rewelacyjne ringowe wojny, które zapamiętuje się na długie miesiące.

W Londynie zobaczymy jeszcze kilka innych ciekawych walk. Pasy IBF i WBA w wadze lekkiej będzie broniła fenomenalna Katie Taylor. Rywalką Irlandki będzie twarda Kimberly Connor, która tylko raz w karierze poległa przed czasem. Interesująco zapowiada się również rewanż Conora Benna z Cedriciem Peynaud. Mocno promowany Brytyjczyk zwyciężył w pierwszym starciu, ale dwukrotnie był liczony i przyjął wiele mocnych ciosów. Tym razem powinien jednak pokazać swoją zdecydowaną wyższość. W ringu zobaczymy także kilku prospektów brytyjskiego boksu – Anthony’ego Fowlera, Joshuę Buatsiego czy Nicka Webba. Tej gali nie wolno przegapić!

KARTA WALK GALI W LONDYNIE 
Dillian Whyte – Joseph Parker
Dereck Chisora – Carlos Takam
Katie Taylor – Kimberly Connor
Joshua Buatsi – Andriej Pokumienko
Conor Benn – Cedric Peynaud
Nick Webb – David Allen
Anthony Fowler – Craig O’Brien

GALA W LOS ANGELES
W tej ciekawszej niedzielnej gali w USA dojdzie do rywalizacji na szczycie wagi super lekkiej. O pasy IBF i WBC powalczą Mikey Garcia i Robert Easter Jr. Obaj są niepokonani, ale wydaje się, że zdecydowanie większe szanse na wygraną ma Meksykanin. Garcia to wybitny technik, zawodnik z TOP 10 rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Ostatnie dwa pojedynki wygrał pewnie na punkty, a jego rywalami byli Adrien Broner i Siergiej Lipiniec. Jego przeciwnik zapowiadał się na pięściarza najwyższej klasy, ale po zdobyciu pasa mistrzowskiego stało się z nim coś niedobrego. W dwóch ostatnich potyczkach zwyciężał przez decyzję sędziów, ale nie obyło się bez kontrowersji. Patrząc na formę obu pięściarzy, faworytem jest Garcia, ale możemy być pewni, że dostaniemy walkę na najwyższym poziomie.

W Los Angeles po porażce z Deontayem Wilderem wróci Luis Ortiz. Znakomity Kubańczyk, który był bliski znokautowania amerykańskiego bombardiera, podejmie Rumuna Razvana Cojanu. „King Kong” powinien pewnie zwyciężyć, ale wcale nie musi szybko znokautować przeciwnika. Cojanu był w stanie wytrwać pełny dystans z Josephem Parkerem, jest dość szybki na nogach i niezły w defensywie – z takimi przeciwnikami Ortiz ma problemy.

KARTA WALK GALI W LOS ANGELES
Mikey Garcia – Robert Easter Jr
Luis Ortiz – Razvan Cojanu
Mario Barrios – Jose Roman
Fabian Maidana – Andriej Klimow

GALA W KISSIMEE
Walką wieczoru na Florydzie będzie pojedynek Christophera Diaza z Masayuki Ito o wakujący pas WBO w wadze super piórkowej. Obaj zawodnicy są raczej mało znani – Diaz walczył dotychczas tylko na głębokim undercardzie gal organizowanych przez Top Rank, a dla Ito będzie to pierwszy pojedynek poza Japonią. Wydaje się, że za faworyta można uznać Diaza, chociaż walka powinna potrwać pełny dystans.

KARTA WALK GALI W KISSIMEE
Christopher Diaz – Masayuki Ito
Gabriel Bracero – Artemio Reyes
Esquiva Falcao – Jonathan Tavira

MMA
UFC on FOX 30
Chociaż głównym wydarzeniem gali będzie starcie Eddiego Alvareza z Dustinem Poirierem, to jednak dla polskich kibiców najważniejszy będzie powrót do oktagonu Joanny Jędrzejczyk. Polska zawodniczka była przez wiele lat królową wagi słomkowej, ale niespodziewanie straciła swoje trofeum w starciu z Rose Namajunas. W sobotnią noc czasu polskiego jej przeciwniczką będzie Tecia Torres, legitymująca się bilansem 10-2. Na Polkę wskazuje niemal wszystko – umiejętności w każdej płaszczyźnie, doświadczenie i wytrzymałość. Wydaje się, że Joannie w zwycięstwie mogą przeszkodzić tylko dwie rzeczy – presja i brak motywacji do ponownego wspinania się w drabince kategorii słomkowej.

KARTA WALK UFC on FOX 30:
Eddie Alvarez – Dustin Poirier
Jose Aldo – Jeremy Stephens
Joanna Jędrzejczyk – Tecia Torres
Alexander Hernandez – Olivier Aubin-Mercier

pasek2

SOBOTA – 28 LIPCA 2018

19:00 Gala Boksu, Londyn, Wielka Brytania: DILLIAN WHYTE – JOSEPH PARKER na żywo
*(od 20:00 w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 29 LIPCA 2018

01:00 UFC on FOX 30: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

02:00 
UFC on FOX 30: EDDIE ALVAREZ – DUSTIN POIRIER na żywo
Polsat Sport HDIpla


03:00 Gala Boksu, Kissimmee, USA: CHRISTOPHER DIAZ – MASAYUKI ITO na żywo
Ipla

04:00 Gala Boksu, Los Angeles, USA: MIKEY GARCIA – ROBERT EASTER JR. na żywo
CANAL+ Sport HD

pasek2

About Jakub Zegarowski