Kolarski weekend w Eurosporcie

W tym tygodniu Eurosport przeprowadzi transmisję z trzech wyścigów jednodniowych. Najciekawiej zapowiada się sobotnia rywalizacja we Włoszech. W środę kolarze staną na starcie do belgijskiego Nokere Koerse. W tym sezonie nie ma na liście startowej tak dużych nazwisk jak Dupont, […]

W tym tygodniu Eurosport przeprowadzi transmisję z trzech wyścigów jednodniowych. Najciekawiej zapowiada się sobotnia rywalizacja we Włoszech.

W środę kolarze staną na starcie do belgijskiego Nokere Koerse. W tym sezonie nie ma na liście startowej tak dużych nazwisk jak Dupont, czy Bouhanni (zwycięzca poprzedniej edycji). Za faworytów możemy uznać 2 gospodarzy: Wout Van Aert, który zajął w tym sezonie 3. miejsce podczas Strade Bianche, oraz Edward Theuns, który zakończył zeszłoroczne Paris-Roubaix na 8. pozycji.

W piątek znów będziemy ścigać się w Belgii, tym razem w 16. edycji Handzame Classic.  Na starcie zamelduje się 3 zwycięzców z poprzednich edycji, a będą to: Kenny Dehaes (1. miejsce w 2013 i 3. w 2017), Erik Baska (wygrana w 2016) i zwycięzca z poprzedniego sezonu – Kristoffer Halvorsen. Ta 3 zawodników prawdopodobnie znów będzie walczyła o jak nawyższe lokaty, a dołączyć powinni do nich Adam Blythe, który  kończył ten wyścig dwukrotnie na podium i kilku Belgów chcących pokazać się przed własną publicznością (Dupont, Jans, Mannaerts, Planckaert).

Na zakończenie tygodnia czeka nas prawdziwy klasyk z wielkimi nazwiskami na starcie. Wyścig Mediolan – San Remo odbędzie się w sobotę. Podczas 291 kilometrów Michał Kwiatkowski będzie bronił tytułu zdobytego przed rokiem. Polak, Peter Sagan i Julian Alaphilippe w zeszłym sezonie byli autorami wspaniałego widowiska i do ostatnich centymetrów walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie, aby wyłonić zwycięzcę potrzebny był fotofinisz, według którego Polak znalazł się tuż przed Saganem. Dwóch najlepszych zawodników tamtego wyścigu wystartuje również teraz. Na starcie pojawi się też kilku zwycięzców z poprzednich lat. Oprócz Kwiatkowskiego będą to: Mark Cavendish (2009), Simon Gerrans (2012), Alexander Kristoff (2014), John Degenkolb (2015) i Arnaud Démare (2016). Na tym lista faworytów się nie kończy, co zapowiada tylko wielkie ściganie w sobotę.

pasek2

ŚRODA – 7 MARCA 2018

15:00 Nokere Koerse, Belgia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 9 MARCA 2018

15:30 Handzame Classic, Belgia: WYŚCIG na żywo
Eurosport PlayerIpla

SOBOTA – 10 MARCA 2018

14:30 Wyścig Mediolan – San Remo, Włochy: WYŚCIG na żywo
Eurosport PlayerIpla
pasek2

About Piotr Szczeciński