Kolejka prawdy dla Orlenu Wisły Płock. Liga Mistrzów EHF w nc+ i Eleven Sports

W najbliższy weekend poznamy końcowe rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Pewni awansu są zawodnicy Vive Kielce. Zdecydowanie trudniejsza sytuacja jest w przypadku Orlenu Wisły Płock. Po wygranej z THW Kiel w grze o 4. miejsce w grupie […]

W najbliższy weekend poznamy końcowe rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Pewni awansu są zawodnicy Vive Kielce. Zdecydowanie trudniejsza sytuacja jest w przypadku Orlenu Wisły Płock.

Po wygranej z THW Kiel w grze o 4. miejsce w grupie B pozostało Vive Kielce, które na zakończenie rozgrywek grupowych zmierzy się z Mieszkowem Brześć. Białorusini przed tygodniem wywalczyli sobie prawo gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i nie mają już szansy na poprawę swojej 6. pozycji. Bezpośrednio przed Mieszkowem jest Vive, które jednak walczy o coś w tym meczu. Sprawy awansu na 4. lokatę nie są wyłącznie w ich rękach. Vive w nowym roku pokazuje dużo lepszą formę niż na początku rozgrywek. Pokazują to wyniki. Kielczanie w trzech tegorocznych spotkaniach zdobyli 5 punktów, a prawdopodobnie po spotkaniu z Mieszkowem będzie to 7, czyli blisko połowa zdobyczy punktowej Vive w całych rozgrywkach grupowych. Oprócz pokonania drużyny z Brześcia, Mistrzowie Polski muszą również liczyć na porażkę THW Kiel w spotkaniu z PSG. Francuzi zagrają jednak ten mecz bez jakiegokolwiek ciężaru, ponieważ mają już zapewnione 1. miejsce. Z kolei Niemcy mają szansę nawet na 2. pozycję, więc ekipa z Kilonii ma o co walczyć.

Trudne zadanie stoi przed Orlenem Wisłą Płock, która jedzie do Skopje na mecz z Vardarem. Przed tygodniem Macedończycy mieli szansę na zapewnienie sobie zwycięstwa w grupie, ale ulegli Nantes. Jest to bardzo zły wynik dla Płocczan, którzy mogli liczyć przy wygranej Vardaru na to, że teraz Ci nie zagrają na 100%. Jednak ekipa ze Skopje w tej sytuacji nie ma wyjścia i z Wisłą będzie walczyła o wygranie grupy. Zespół Piotra Przybeckiego do awansu potrzebuje swojej wygranej oraz zwycięstwa RK Zagrzeb w pojedynku z IFK Kristianstad. W przypadku remisu Wisły, również bez zwycięzcy musi zakończyć się pojedynek w Chorwacji. Stracone szanse na punkty z Barceloną i Rhein-Neckar Loewen mogą okazać się kluczowe dla losów Wicemistrzów Polski.

W niedzielę rozegrany zostanie również rewanżowy pojedynek barażowy o awans do 1/8 finału. Skjern Handbold w pierwszy meczu w Charkowie przegrało 30:32 z Motorem Zaporoże. Duńczykom udało się odrobić część strat z pierwszej połowy. Po pierwszych 30 minutach Ukraińcy prowadzili różnicą pięciu bramek. Nie udało się tej przewagi dowieźć do końca i sprawa awansu nadal jest otwarta. Pojedynek w Skjern poprowadzi dwójka arbitrów z Polski – Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz.

pasek2

SOBOTA – 3 MARCA 2018

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: STUDIO na żywo


15:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: PGE VIVE KIELCE – MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo

NIEDZIELA – 4 MARCA 2018

15:05 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/4 finału play-off: SKJERN HANDBOLD – MOTOR ZAPOROŻE na żywo


16:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: RK VARDAR – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo
Ipla

18:55
 
Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – THW KIEL na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)