Kolejne spotkanie z 1 ligą na antenach Polsatu!

W 22. kolejce 1. ligi nie dojdzie do wielkich zmian w tabeli, jednak emocji nie może zabraknąć. W piątkowy wieczór lider tabeli Wisła Płock u siebie podejmie Miedź Legnicę. „Nafciarze” pewnie zmierzają po upragniony awans do ekstraklasy. Mimo ostatniej wpadki […]

W 22. kolejce 1. ligi nie dojdzie do wielkich zmian w tabeli, jednak emocji nie może zabraknąć.

W piątkowy wieczór lider tabeli Wisła Płock u siebie podejmie Miedź Legnicę. „Nafciarze” pewnie zmierzają po upragniony awans do ekstraklasy. Mimo ostatniej wpadki z Pogonią Siedlce 0-0, to i tak w ostatnich 5 meczach zdobyli 10 punktów. Napastnik zespołu z Płocka Mikołaj Lebedyński jest królem strzelców 1. ligi z 11 bramkami na koncie. Rywale z Legnicy są dopiero na 11. miejscu i awans w najbliższym czasie może włożyć między bajki. Szczęśliwie w ostatnim spotkaniu remis z Zawiszą Bydgoszcz zapewnił Artjom Artjunin. Gospodarze mogą czuć wielką satysfakcję z 1 punktu w meczu z Zawiszą, gdzie byli skazywani na pożarcie. Jednak Legniczanie nie zbliżyli się do ścisłej czołówki.

W niedzielne popołudnie miejmy nadzieje, że wprawią nas w dobry nastrój zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz i GKS-u Bełchatów. Gospodarze, już wspomniani wcześniej, ostatnie starcie tylko zremisowali i wciąż im nieco brakuje do podium. Ostatni spadkowicz z Ekstraklasy, Bełchatów wciąż się liczy na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak w 2016 roku zdobył tylko 1 punkt, co nie napawa optymizmem. Ostatni wygrany mecz zaliczyli w listopadzie ze Stomilem Olsztyn. Ostatni mecz Bełchatowa tak skomentował trener Ulatowski:” Z samego przebiegu – to było dobre spotkanie. Już nie jesteśmy tym zespołem, po meczach którego trzeba chodzić do dentysty, bo zęby bolą od oglądania naszej gry”.

pasek2

PIĄTEK – 18 MARCA 2016

20:20 I Liga – 21. kolejka: WISŁA PŁOCK – MIEDŹ LEGNICA na żywo
Polsat Sport NewsIpla
Komentarz: Cezary Kowalski – Wojciech Kowalczyk (z Płocka)
Reporter: Mateusz Majak

NIEDZIELA – 20 MARCA 2016

12:35 I Liga – 21. kolejka: ZAWISZA BYDGOSZCZ – GKS BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

Komentarz: Marcin Feddek – Andrzej Iwan (z Bydgoszczy)
Reporter: Leszek Bartnicki

pasek2

About Krzysztof Wilkosz