Kolejne starty biegaczy narciarskich w Pjongczang

Biegaczki i biegacze narciarscy mają już za sobą biegi łączone oraz sprinty. Nie mogą pozwolić sobie jednak na zbyt długi odpoczynek. W czwartek i piątek odbędzie się rywalizacja stylem dowolnym (10 km panie i 15 km panowie), natomiast sobota i […]

Biegaczki i biegacze narciarscy mają już za sobą biegi łączone oraz sprinty. Nie mogą pozwolić sobie jednak na zbyt długi odpoczynek. W czwartek i piątek odbędzie się rywalizacja stylem dowolnym (10 km panie i 15 km panowie), natomiast sobota i niedziela to czas na zmagania sztafet. 

Rywalizacja sprinterska nie poszła po myśli Justyny Kowalczyk. Polka wprawdzie bez większego problemu przebrnęła przez eliminacje, jednak w dalszej części zawodów nie miała już powodów do zadowolenia. Jej przygoda z wtorkowymi zmaganiami zakończyła się już na etapie ćwierćfinałów. Nasza reprezentantka w swoim biegu zajęła piąte miejsce. Sporą niespodziankę sprawił Kamil Bury, który z 28. czasem eliminacji zdołał przejść do następnej fazy rywalizacji. Pózniej nie było już tak dobrze, jednak  sam awans Polaka był dobrym rezultatem. Przez eliminacyjne sito nie zdołał przebrnąć Maciej Staręga, z którego startem wiązaliśmy większe nadzieje. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Stina Nilsson. Szwedka wyprzedziła Kristę Parmokoski oraz Anamariję Lampic. Męską rywalizację zdominował Johannes Hoesflot Klaebo. Drugi stopień podium przypadł Federico Pellegriniemu, a z brązowego medalu cieszył się Alexander Bolshunov.

Czwartkowy bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym odbędzie się bez udziału Justyny Kowalczyk, która już dawno zapowiadała odpuszczenie tego startu. Najlepsza Polska biegaczka wystartuje jeszcze w sprincie drużynowym, sztafecie oraz biegu na 30 kilometrów klasykiem. Głównymi kandydatkami do zwycięstwa powinny być Norweżki. Marit Bjoergen  zrezygnowała ze startu w biegach sprinterskich. W  tym starcie będzie chciała za wszelką cenę zdobyć złoty medal. Uwagę zwrócić trzeba również na Johannesa Hoesflot Klaebo. 21-latek kapitalnie poradził sobie w sprincie, i wydaje się, że był to dla niego dopiero początek zdobywania medali.

pasek2

CZWARTEK – 15 LUTEGO 2018

07:05 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: STUDIO na żywo


07:30 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: BIEG INDYWIDUALNY ST. DOWOLNYM KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
Komentarz w Eurosporcie 1: Marek Rudziński, Igor Błachut (z Pjongczang)
Komentarz w Eurosporcie 3 (nc+): Cezary Olbrycht
Komentarz w TVP: Jarosław Idzi – Piotr Meissner (z Pjongczang)

PIĄTEK – 16 LUTEGO 2018

06:15 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: STUDIO na żywo
*(od 06:45 w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
07:00 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: BIEG INDYWIDUALNY ST. DOWOLNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

SOBOTA – 17 LUTEGO 2018

10:05 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: STUDIO na żywo


10:30 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: SZTAFETA KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

NIEDZIELA – 18 LUTEGO 2018

07:00 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: SZTAFETA MĘŻCZYZN  na żywo
*(od 07:10 także w TVP 2 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
pasek2

About Michał Winiarczyk