Kolejny turniej o Mistrzostwo Europy w Rugby 7 w Łodzi i kanałach Polsatu

W najbliższy weekend oczy wszystkich sympatyków rugby będą zwrócone na Łódź. To właśnie tam zostanie rozegrany kolejny turniej o Mistrzostwo Europy w olimpijskiej odmianie tego sportu. Transmisje z całego weekendu do obejrzenia w Polsat Sport News i Polsat Sport Extra.  […]

W najbliższy weekend oczy wszystkich sympatyków rugby będą zwrócone na Łódź. To właśnie tam zostanie rozegrany kolejny turniej o Mistrzostwo Europy w olimpijskiej odmianie tego sportu. Transmisje z całego weekendu do obejrzenia w Polsat Sport News i Polsat Sport Extra. 

O tym, że Rugby staję się coraz popularniejszą dyscyplina nie trzeba nikogo przekonywać. Tego samego zdania jest także Europejska Federacja, przyznając Polsce prawo organizacji jednego z turnieji o królowanie na starym kontynencie. Przed rokiem najlepszych europejskich rugbistów gościła Gdynia, teraz przyszedł czas na Łódź.

Podczas dwóch dni w Łodzi zobaczymy 12 najlepszych europejskich drużyn. Wśród uczestników będą aż trzy ekipy, które latem zeszłego roku wzięły udział w historycznym, pierwszym, olimpijskim turnieju rugby 7 – Anglia, Francja oraz Hiszpania. Nie zabraknie także naszej reprezentacji, która liczy na gorący doping kibiców.

Podział na grupy:
Grupa A:
Irlandia, Portugalia, Niemcy, Polska
Grupa B: Hiszpania, Francja, Gruzja, Belgia
Grupa C: Rosja, Włochy, Anglia, Walia

W pierwszym weekendzie Grand Prix Sevens Rugby Europe, nasza reprezentacja przegrała wszystkie swoje spotkania i pierwszy turniej zakończyła na 12 miejscu. Turniej wygrała Irlandia, która w finale pokonała 12:0 Hiszpanię. Trzecią lokatę zapewnili sobie Rosjanie. Mecze w rugby 7 są krótkie – trwają 2×7 minut. Tylko ostatnie spotkanie turnieju, starcie o pierwsze miejsce, jest ciut dłuższe 2×10 minut. Turniej trwa pełne dwa dni. Między meczami są krótkie, 3-minutowe przerwy, co powoduje, że widzowie cały czas dostają kolejne dawki emocji. Zmaganie zaczynają się ok. 10 rano, kończą po południu. Kolejny turniej zostanie rozegrany w dniach 24-25 czerwca we Francuskiej miejscowości Clermont-Ferrand. Cykl zakończy się w połowie lipca wielkim finałem w Exeter.

SOBOTA – 10 CZERWCA 2017

09:30 Mistrzostwa Europy w Rugby 7, Łódź, Polska: DZIEŃ 1 na żywo
Ipla

15:50
Mistrzostwa Europy w Rugby 7, Łódź, Polska: DZIEŃ 1 na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 11 CZERWCA 2017

09:30 Mistrzostwa Europy w Rugby 7, Łódź, Polska: DZIEŃ 2 na żywo
Ipla

12:00
Mistrzostwa Europy w Rugby 7, Łódź, Polska: DZIEŃ 2 na żywo
Ipla

15:20
Mistrzostwa Europy w Rugby 7, Łódź, Polska: FINAŁY na żywo
Ipla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam