Koniec Polsatu Sport News w NTC

Stało się. Długo krążyły plotki nt. zmiany oferty programowej w DVB–T. Los TVP Polonia podzieli sportowy kanał Polsat Sport News. Jego miejsce zajmie Super Polsat. Jest to koniec 24–godzinnego kanału sportowego dostępnego w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Nie oznacza to […]

Stało się. Długo krążyły plotki nt. zmiany oferty programowej w DVB–T. Los TVP Polonia podzieli sportowy kanał Polsat Sport News. Jego miejsce zajmie Super Polsat.

Jest to koniec 24–godzinnego kanału sportowego dostępnego w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Nie oznacza to jednak końca emisji programu, który z dniem 2 stycznia 2017 będzie dostępny jedynie drogą satelitarną. Grupa Polsat już zapowiedziała nadawanie PSN w wersji HD. Do tej pory na kanale, poza powtórkami i premierowymi transmisjami, można było oglądać mecze na żywo z kwalifikacji do MŚ 2018 w piłce nożnej, wybrane mecze Eredivisie, MotoGP, turnieje tenisowe, koszykarskie zmagania Tauron Basket Ligi czy zawody lekkoatletyczne.

Według doniesień dyrekcji nowego kanału, ramówkę Super Polsatu ma uzupełniać sport. Jaki będzie procent wydarzeń sportowych i czy to będą emisje „na żywo” tego nie wiemy.

About Michał Lewandowski