KSW 43, UFC on FOX 29 oraz DSF Kickboxing Challenge 14 wydarzeniami weekendu ze sportami walki. Transmisje w Polsacie Sport i Canal+ Sport2

Bardzo interesujący weekend szykuje się dla kibiców MMA. W sobotę wieczorem będą oni mogli oglądać galę KSW 43, a następnie UFC on FOX 29, gdzie zobaczą dwóch polskich zawodników.  MMA KSW 43 Tym razem Maciej Lewandowski i Martin Kawulski postanowili […]

Bardzo interesujący weekend szykuje się dla kibiców MMA. W sobotę wieczorem będą oni mogli oglądać galę KSW 43, a następnie UFC on FOX 29, gdzie zobaczą dwóch polskich zawodników. 

MMA
KSW 43
Tym razem Maciej Lewandowski i Martin Kawulski postanowili nie przenosić swojej gali do płatnego systemu PPV, ale puścić ją w otwartej antenie. Wynika to pewnie z tego, że w Hali Stulecia w Warszawie nie zobaczymy w akcji żadnej wielkiej gwiazdy tej federacji. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ciekawie. W walce wieczoru zaprezentują się Roberto Solidić i Dricus du Plessis. Pierwszy z wojowników pokazał się ze znakomitej strony podczas KSW 41, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut samego Borysa Mańkowskiego. Jeśli poradzi sobie też z du Plessisem, ugruntuje swoją pozycję w polskiej federaci. Łatwo mieć jednak nie będzie, bowiem Afrykanin wygląda na bardzo dobrego zawodnika. Do tej pory przegrał tylko raz, blisko cztery lata temu, a po drodze pokonał m.in. Rafała Haratyka. Będzie walczył o wygraną, bowiem otworzy mu ona drogę do wielkich pieniędzy, które są gwarantowane poprzez regularne występy w KSW.

Poza tym zobaczymy jeszcze osiem interesujących pojedynków. Warto zwrócić uwagę szczególnie na Damiana Janikowskiego, który szykowany jest na nową wielką gwiazdę federacji KSW. Były znakomity zapaśnik pokazuje się w MMA z rewelacyjnej strony i jeśli będzie dalej prezentował się tak wybornie, na pewno nieraz zobaczymy go w walkach wieczoru podczas największych gal.

Karta walk KSW 43:
Roberto Soldić – Dricus du Plessis
Damian Janikowski – Yannick Bahati
Michał Andryszak – Phil de Fries
Michał Michalski – David Zawada
Artur Sowiński – Salahdine Parnasse
Łukasz Chlewicki – Norman Parke
Kamil Selwa – Antun Racić
Maciej Kazieczko – Maciej Kaliciński.

UFC on FOX 29: 
Podczas gali w Glendale polscy kibice będą mogli zobaczyć aż dwóch Polaków. Na undercardzie znalazł się Adam Wieczorek, który zmierzy się z Arjanem Bhullarem. Kanadyjczyk jest póki co niepokonany i prezentuje się w oktagonie naprawdę bardzo dobrze. Większość walk zakończył przed czasem co świadczy o to, że dysponuje mocnym uderzeniem. Jest faworytem, ale „Siwy” na pewno będzie walczył o wygraną. Nasz ciężki zanotował w swojej karierze tylko jedną porażkę, blisko 7 lat temu, lepszy od niego okazał się Marcin Tybura. Wieczorek jest dziś jednak zupełnie innym, lepszym zawodnikiem, Zadebiutował już w UFC w listopadzie zeszłego roku, pokonując na punkty Antohony’ego Hamiltona. Jeśli w sobotnią noc okaże się lepszy od Bhullara, jego notowania wystrzelą w górę.

Drugim Polakiem na karcie UFC on FOX 29 będzie doświadczony Krzysztof Jotko. Polak od wielu lat prezentuje bardzo wysoki poziom i choć do walk mistrzowskich mu daleko, to jednak potrafi utrzymać się w UFC. Teraz jego przeciwnikiem będzie świetny Brad Tavares. Przed Polakiem bardzo ciężkie zadanie, bowiem Amerykanin walczy dla UFC już 8 lat. Mimo, że nie odnosił większych sukcesów, to jednak trzy ostatnie walki wygrał. Oby tym razem było odwrotnie.

Karta walk UFC on FOX 29: 
Juston Gaethje – Dustin Poirier
Alex Oliveira – Carlos Condit
Michelle Waterson – Cortney Casey
Krzysztof Jotko – Brad Tavares
Antonio Carlos Junior – Tim Boetsch
Arjan Bhullar – Adam Wieczorek
John Moraga – Wilson Reis
Yushiri Okami – Dhiego Lima
Luke Sanders – Patrick Williams
Shana Dobson – Lauren Mueller
Alejandro Perez – Matthew Lopez
Abdul Razak Alhassan – Muslim Salichow
Gilbert Burns – Lando Vannata
Israel Adesanya – Marvin Vettori

KICKBOXING
DSF Kickboxing Challenge 14
Jedna z największych federacji kickboxingu w Europie przynosi bardzo ciekawą galę. W walce wieczoru mieli zmierzyć się Marcin Różalski i Jerome Le Banner, wielki mistrz tej dyscypliny sportu, Niestety, Francuz wypadł tuż przed rozpoczęciem gali, a zastąpi go znany z występów z KSW, Peter Graham. Brytyjczyk będzie ciekawym zastępstwem i na pewno da dobry pojedynek. Posiada on dobre umiejętności, które mogą wystarczyć na ambitnego, aczkolwiek nieco ograniczonego sportowo „Różala”. Poza tym zobaczymy aż 12 innych pojedynków, a wystąpią m.in. Daniel Omielańczuk czy Karol Celiński.

Karta walk DSF Kickboxing Challenge 14:
Marcin Różalski – Peter Graham
Piotr Romankiewicz – Dawid Żółtaszek
Daniel Omielańczuk – Niko Falin
Kamil Ruta – Yohan Lidon
Dzmitry Valent – Jurij Zubczuk
Róża Gumienna – Marija Valent
Przemysław Ziemnicki – Pavel Abozny
Mateusz Janik – Cezary Zugaj

Mecz Polska – Rosja
Mateusz Rajewski – Wiktor Michajłow
Paweł Biszczak – Rusłan Bikmenow
Kamil Jenel – Aleksandr Zaharow
Dawid Kasperski – Aleksiej Dimitriew
Karol Celiński – Tamerlan Aslanow

pasek2

PIĄTEK – 13 KWIETNIA 2018

18:05 KSW 43, Wrocław: WAŻENIE na żywo
Ipla

19:30 
DSF Kickboxing Challenge 14, Warszawa: WSTĘP DO WALK na żywo

Studio: Paulina Bojarska 
Reporter: Michał Łopaciński

20:00 
DSF Kickboxing Challenge 14, Warszawa: POLSKA – ROSJA; MARCIN RÓŻALSKI – PETER GRAHAM na żywo

Komentarz: Edward Durda

SOBOTA – 14 KWIETNIA 2018

19:00 KSW 43: ROBERTO SOLDIĆ – DRICUS DU PLESSIS na żywo
*(od 20:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 15 KWIETNIA 2018

00:30 UFC on Fox 29: DUSTIN POIRIER – JUSTIN GAETHJE na żywo
Polsat Sport HDIpla

pasek2

About Jakub Zegarowski