KSW 48 hitem weekendu ze sportami walki. MMA oraz Boks w polskiej TV

Nadchodzący weekend w polskiej telewizji zdominuje MMA oraz K-1. Nie zabraknie czegoś także dla sympatyków boksu. Relacje z licznych gal MMA oraz boksu przeprowadzą TVP Sport, sportowe kanały Polsatu oraz Canal+ Sport 2.  Weekend dla sympatyków sportów walki rozpocznie się […]

Nadchodzący weekend w polskiej telewizji zdominuje MMA oraz K-1. Nie zabraknie czegoś także dla sympatyków boksu. Relacje z licznych gal MMA oraz boksu przeprowadzą TVP Sport, sportowe kanały Polsatu oraz Canal+ Sport 2. 

Weekend dla sympatyków sportów walki rozpocznie się już w piątek wieczorem. W Nowym Sączu swoją kolejną galę zorganizuje DSF Kickboxing Challenge. W walce wieczoru zmierzą się Patryk Dudek oraz Jerzy Wroński. Czeka nas więc starcie dwóch mistrzów świata w kickboxingu. Dla Patryka Dudka będzie to już kolejna walka przed własną publicznością. Nowosączanin po raz ostatni przed własnymi kibicami walczył na DSF 1, która odbyła się w 2017 roku. Z innych ciekawych walk zobaczymy starcie o mistrzowski pas federacji pomiędzy Marcinem Mazurkiewiczem i Dominikiem Zadorą.

Sobota to już hit tego weekendu. Po raz pierwszy w historii federacja KSW zawita do Lublina. W stolicy województwa lubelskiego najważniejszym pojedynkiem będzie starcie o tymczasowy pas mistrzowski w kategorii piórkowej.  Naprzeciw się w klatce KSW staną Roman Szymański (11-4, 1 KO) oraz Salahdine Parnasse (12-0-1,1 KO). Wygrany tego pojedynku, możliwe, że jeszcze w tym roku stanie do walki z regularnym mistrzem, czyli Mateusz Gamrotem. W klatce czeka nas starcie uzdolnionych zawodników młodego pokolenie. Według wielu ekspertów faworytem tego starcie będzie francuski zawodników, który jest objawieniem MMA w ostatnich miesiącach. W lublinie zobaczymy także Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego.

Coś dla siebie znajdą także sympatycy szermierki na pięście. W weekend czekają nas dwie ciekawe gale. Podczas gali w Lafayette w USA dojdzie do półfinałowej walki w turnieju WBSS w wadze koguciej. Na środku ringu staną Nonito Donaire (39-5, 25 KO) oraz Zolani Tate (28-3, 21 KO). Stawką tego pojedynku będą mistrzowskie pasy WBA oraz WBO oraz awans do finału turnieju właśnie w tej kategorii wagowej. Natomiast podczas gali Inglewood walką wieczoru będzie stracie Wisaksila Wangeka, oraz Juana Franciso Estrady. Będzie to rewanżowa walka za 2018 rok. Na początku zeszłego roku, także w Inglewood obaj pięściarze się spotkali. Wtedy lepszy na okazał się pięściarz z Tajladnii. Podobnie jak wtedy stawką pojedynku będzie pas WBC w wadze muszej.

PIĄTEK – 26 KWIETNIA 2019

17:35 Magazyn RING TVP SPORT 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

19:00 DSF Kickboxing Challenge 22 – Droga Wojownika, Nowy Sącz: RAFAŁ DUDEK – JERZY WROŃSKI na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 27 KWIETNIA 2019

03:00 Gala Boksu, Inglewood, USA: WISAKSIL WANGEK – JUAN FRANCISCO ESTRADA na żywo


19:00 
KSW 48: ROMAN SZYMAŃSKI – SALAHDINE PARNASSEna żywo
*(od 20:00 także w Polsat Sport HD i Polsat HD)
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 28 KWIETNIA 2019

04:00 UFC Fight Night 150: RONALDO „JACARE” SOUZA – JACK HERMANSSON na żywo
Polsat Sport HDIpla


04:00 Gala Boksu, Lafayette, USA: NONITO DONAIRE – ZOLANI TETE na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam