Lech Poznań – Piast Gliwice, hitem 7. kolejki Lotto Ekstraklasy

Powołania rozesłane, zawodnicy powołani a to oznacza, że Lotto Ekstraklasa robi sobie przerwę. Za czym jednak zawodnicy naszej ligi będą mogli podziwiać grę reprezentacji, czeka nas ostatnia kolejka przed tą przerwą. Transmisje z siódmej kolejki na antenie Eurosportu 2 i […]

Powołania rozesłane, zawodnicy powołani a to oznacza, że Lotto Ekstraklasa robi sobie przerwę. Za czym jednak zawodnicy naszej ligi będą mogli podziwiać grę reprezentacji, czeka nas ostatnia kolejka przed tą przerwą. Transmisje z siódmej kolejki na antenie Eurosportu 2 i w sportowych kanałach platformy NC+.

Zmagania siódmej kolejki, rozpoczniemy od wizyty na Śląsku. Górnik Zabrze jako rewelacja poprzedniego sezonu, start tegorocznej kampanii nie może uznać za udaną. Szybkie odpadnięcie z europejskich pucharów i nie równa forma w rodzinnej lidze, pozwala na zajmowanie dopiero dwunastego miejsca w tabeli. Ich najbliższym rywalem będzie Pogoń Szczecin, które cały czas czeka na premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie. W poprzedniej kolejce „Portowcy” przegrali w derbach pomorza z Lechią 2:3. Piątek z Lotto Ekstraklasą zakończy spotkanie obecnego lidera, czyli Lechii Gdańsk z Koroną Kielce. Podopieczni Piotra Stokowca, w tym sezonie są zupełnie inną ekipą niż w zeszłym sezonie. Grają bardzo mądrze, tracąc mało bramek co przyczyniło się do zdobycia pozycji lidera. Są także obecnie jedyną drużyną, która nie poznała jeszcze smaku porażki w tym sezonie.

W związku z przerwą reprezentacyjną w sobotę i niedzielę czekają nas po trzy spotkania Lotto Ekstraklasy. Hitem kolejki powinno być starcie Lecha Poznań z Piastem Gliwice. Kolejorz po dwóch porażkach z rzędu, które można uznać za zaskoczenie przystępuje do starcia z Piastem bardzo zmobilizowany. Piast, który jeszcze w zeszłym sezonie walczył o utrzymanie, w tej chwili jest w podobnej sytuacji co Lechia, czyli bardzo komfortowej. W poprzedniej kolejce ekipa z Gliwic pokonała ostatnia w tabeli Cracovie. Legia Warszawa, która broni mistrzowskiego trofeum po zmianie trenera gra bardzo w kratkę. W poprzedniej kolejce dość nieoczekiwanie przegrał z Wisłą Płock. Teraz podopieczni Sa Pinto, zmierzą się z zamykającą tabele Cracovie. Pasy w tym meczu nie będą mogli liczyć na wsparcie  swojego trenera. To w związku z decyzją komisji ligi o zawieszeniu Michała Probierza na dwa spotkania.

Ponadto zobaczymy starcia Wisły Płock z Jagiellonią Białystok, Śląska Wrocław z będącą w dobrej dyspozycji Wisłą Kraków. Arka Gdynia zmierzy się z beniaminkiem z Sosnowca. Drugi beniaminek tego sezonu Miedź Legnica podejmie na własnym obiekcie KGHM Zagłębie Lubin.