Lechia czy Ślepsk? Kto zagra w finale 1. ligi siatkówki mężczyzn? Pierwszy półfinał w Polsacie Sport

Rozgrywki 1. ligi siatkówki mężczyzn wkraczają w fazę półfinałów. We wtorek na boisko po raz pierwszy wyjdą zawodnicy KS Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz MKS Ślepsk Suwałki. Czy zwycięzca rundy zasadniczej sprosta rywalom z Podlasia? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki dość pewnie […]

Rozgrywki 1. ligi siatkówki mężczyzn wkraczają w fazę półfinałów. We wtorek na boisko po raz pierwszy wyjdą zawodnicy KS Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz MKS Ślepsk Suwałki. Czy zwycięzca rundy zasadniczej sprosta rywalom z Podlasia?

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki dość pewnie wygrała fazę zasadniczą 1. ligi siatkówki mężczyzn. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy przegrali tylko pięć spotkania w rozgrywkach ligowych i skończyli na 1. miejscu z przewagą 8 punktów na drugą Stalą Nysa. W ćwierćfinale Lechia nie miała problemów z wyeliminowaniem KPS Siedlce. W trzech meczach przegrali tylko jednego seta i jako pierwsi zameldowali się w stawce półfinalistów. Z kolei MKS Ślepsk Suwałki dokonał tego jako ostatni, chociaż także wygrał trzy pierwsze mecze z BBTS Bielsko Biała, tracąc w nich tylko jedna partię. Była to tym większa niespodzianka, że obie ekipy w rozgrywkach ligowych dzieliły tylko 3 punkty. W 1/4 finału Ślepsk nie dał rywalom szans, chociaż w poprzedniej fazie to ekipa z Bielska 2-krotnie była górą. W tym sezonie ekipa z Suwałk już zdołała znaleźć sposób na Lechię i to dwa razy, więc półfinały nie powinny być jednostronne.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:0 i 3:1 dla Ślepska Suwałki.

WTOREK – 26 MARCA 2019

18:00 1. Liga siatkówki mężczyzn – 1/2 finałuKS LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI – MKS ŚLEPSK SUWAŁKI na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)