Legia liderem! Podsumowanie pierwszej kolejki LE i LK

Wczoraj wieczorem zakończyła się pierwsza kolejka Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Co wiemy po inauguracji? LIGA EUROPY Grupa A Glasgow Rangers mimo wyrównanego pojedynku musiała uznać wyższość ekipy Olympique Lyon, który pokonał gospodarzy 0-2. Brondby IF odpierało natomiast ataki Sparty […]

Wczoraj wieczorem zakończyła się pierwsza kolejka Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Co wiemy po inauguracji?

LIGA EUROPY

Grupa A

Glasgow Rangers mimo wyrównanego pojedynku musiała uznać wyższość ekipy Olympique Lyon, który pokonał gospodarzy 0-2. Brondby IF odpierało natomiast ataki Sparty Pragi i robiło to na tyle skutecznie, że mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem.

Grupa B

AS Monaco nie zawiodło oczekiwań kibiców i zwyciężyło na własnym obiekcie w meczu ze Sturmem Graz. Drużyna z Księstwa pokonała przyjezdnych skromnie 1-0. Na Philips Stadion w Eindhoven kibice byli świadkami zaciętego spotkania obfitującego w bramki po obu stronach, który zakończył się ostatecznie 2-2.

Grupa C

Na ten moment liderem grupy C jest nie kto inny jak Legia Warszawa, która zwyciężyła jedną bramką w Moskwie z tamtejszym Spartakiem. Drugi mecz w grupie Wojskowych nie został rozstrzygnięty na korzyść żadnej ze stron. Leicester City miał dwubramkową przewagę, jednak Napoli doskoczyło Lisy i skończyło się 2-2.

Grupa D

W starciu Olympiakos – Royal Antwerpia faworytem byli gospodarze. Gracze z Pireusu wypełnili swój obowiązek i wygrali 2-1. Nic tu nie przyszło im jednak z łatwością. Niezwykle ciekawie zapowiadającym się starciem miał być pojedynek Eintrachtu Frankfurt z Fenerbahce Stambuł. Zapowiedzi te nie okazały się pustymi słowami i po zaciętym pojedynku mecz zakończył się 1-1. W 92 minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego, a minutę później bramkę cofnął im VAR.

Grupa E

W Moskwie miejscowy Lokomotiw grał z Olympique Marsylia. Mimo przewagi gości spotkanie to skończyło się 1-1. Do małej niespodzianki doszło w Stambule. Galatasaray Stambuł zdołał bowiem ograć 1-0 Lazio Rzym.

Grupa F

Niespodzianką można nazwać również remis 1-1 w meczu Midtjylland – Łudogorec Razgrad. Wynik ten może dziwić, gdy porówna się ze sobą statystyki np. strzałów na bramkę czy stworzonych sytuacji. Gospodarze prowadzili grę, lecz nie zdołali wygrać. Na trudny teren do Belgradu przyjechała ekipa SC Braga. Do 75. minuty było 0-0, ale skończyło się 2-1 dla gospodarzy.

Grupa G

W Leverkusen to Bayern musiał gonić po golu strzelonym przez Ferencvaros. Ostatecznie gospodarze odwrócili losy spotkania i wygrali 2-1. Meczem najbardziej obfitym w bramki w tej kolejce Ligi Europy było starcie Realu Betis z Celtikiem Glasgow. Wynik 4-3 mówi jasno, że emocji tam nie brakowało.

Grupa H

Rapid Wiedeń długo utrzymywał bezbramkowy remis z KRC Genk, lecz poległ w 92. minucie i to drużyna z Belgii wróciła do kraju z kompletem punktów. W Zagrzebiu lepszym od Dinama okazał się West Ham United. Łukasz Fabiański zachował czyste konto, a jego drużyna wygrwałą 0-2.

LIGA KONFERENCJI

Grupa A

Maccabi Tel Awiw nie miało większych problemów z Alaszkertem Erywań i pewnie ograło drużynę z Armenii 4-1. Zaskoczenia nie było również w Helsinkach. HJK grał z LASK-iem i dostał od gości 0-2.

Grupa B

W pojedynku dwóch dobrych znajomych polskich ekip z tegorocznych eliminacji nieznacznie lepszym od Flory okazał się KAA Gent. Nieco pewniejsze zwycięstwo osiągnął Partizan Belgrad, który w Famaguście ograł Anorthosis 0-2.

Grupa C

W pierwszej kolejce przyjezdni nie mieli łatwego życia. Bodo/Glimt ograło bowiem u siebie Zorie Ługańsk 3-1, natomiast AS Roma rozbiła 5-1 CSKA Sofię.

Grupa D

Wyjazdu do Czech nie będą dobrze wspominać gracze CFR Cluj. FK Jablonec zdołało ich ograć 1-0 po golu z rzutu karnego. Dobre widowisko dali gracze Randers i AZ Alkmaar, którzy podzielili się punktami po remisie 2-2.

Grupa E

Feyenoord Rotterdam z wyjazdu do Haify wrócił tylko z jednym punktem zdobytym po bezbramkowym remisem z Maccabi. Wyjazdowi do Pragi nie podołali natomiast gracze Unionu Berlin. Slavia Praga okazała się lepsza i zwyciężyła 3-1.

Grupa F

W Bratysławie zaprezentował się Grabara i Wilczek. FC Kopenhaga zdołała ograć Slovan 1-3. Duże zainteresowanie budził debiut w europejskich rozgrywkach drużyny z Gibraltaru. Lincoln zaprezentował się przyzwoicie, lecz na PAOK to nie starczyło. Goście wygrali 0-2, a Karol Świderski dostał 20 minut gry.

Grupa G

Stade Rennes podzieliło się punktami z Tottenhamem Hotspur, remisując 2-2. Liderem grupy zostało więc Vitesse Arnhem, które pewnie zwyciężyło 0-2 w Murskiej Sobocie.

Grupa H

Starcia w grupie H należały do najnudniejszych w pierwszej kolejce. Zarówno mecz Kairat Ałmaty – Omonia Nikozja, jak i Qarabag Agdam – FC Basel zakończyły się 0-0.