Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski przez cały weekend w TVP Sport HD

Na trzy tygodnie przed Mistrzostwami Europy w Berlinie, wszyscy najlepsi polscy lekkoatleci zjadą do Lublina, na rozgrywane tam Mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy w historii relacje z każdego dnia mistrzostw zobaczymy w telewizji. Relacje w ramach nowego kontraktu z PZLA, […]

Na trzy tygodnie przed Mistrzostwami Europy w Berlinie, wszyscy najlepsi polscy lekkoatleci zjadą do Lublina, na rozgrywane tam Mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy w historii relacje z każdego dnia mistrzostw zobaczymy w telewizji. Relacje w ramach nowego kontraktu z PZLA, realizować będzie TVP Sport HD. 

Dotychczas stolica województwa lubelskiego gościła mistrzostwa polski dwukrotnie a było to w 1982 i 1984 roku. Od tamtego czasu minęły już 34 lata i zmieniło się bardzo wiele w tym mieście, jeśli chodzi o lekkoatletykę. Został w zeszłym roku wyremontowany gruntownie stadion lekkoatletyczny. Dla którego będzie to teraz jeden z najważniejszych sprawdzianów, co do obsługi lekkoatletyki. Swój start w Lublinie zapowiedzieli m.in. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Angelika Cichocka, Ewa Swoboda czy Paulina Guba. Więc podczas trzech dni zmagań zobaczymy licznych medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Europy. Będzie to też jedna z ostatnich szans na wywalczenie minimum na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy w Berlinie. Zgodnie z regulaminem PZLA zawodnicy, którzy zdobyli już minimum w swojej konkurencji i chcą uczestniczyć w sierpniowym czempionacie mają obowiązek wystąpić na mistrzostwach polski. Zgodnie z nowymi zadami podczas zmagań w Lublinie nie zobaczymy biegów sztafetowych. W myśl nowej koncepcji PZLA ich rozegranie nastąpiło na początku czerwca wraz z Mistrzostwami Polski Wieloboistów.

PIĄTEK – 20 LIPCA 2018

16:40 Mistrzostwa Polski, Lublin, Polska: DZIEŃ 1 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 21 LIPCA 2018

17:15 Mistrzostwa Polski, Lublin, Polska: DZIEŃ 2 na żywo
*(od 19:15 także w TVP Spot HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

NIEDZIELA – 22 LIPCA 2018

13:30 Mistrzostwa Polski, Lublin, Polska: DZIEŃ 3 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam