LGP w Courchevel na antenie Eurosportu 2

W dotychczas rozegranych konkursach zdecydowanie najlepiej prezentowali się reprezentanci Polski. Podczas zawodów w Courchevel nie zobaczymy jednak ekipy trenera Stefana Horngachera. Konkurs w szwajcarskim Einsiedeln zakończył się podwójnym zwycięstwem dla Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli ex aequo Kamil Stoch […]

W dotychczas rozegranych konkursach zdecydowanie najlepiej prezentowali się reprezentanci Polski. Podczas zawodów w Courchevel nie zobaczymy jednak ekipy trenera Stefana Horngachera.

Konkurs w szwajcarskim Einsiedeln zakończył się podwójnym zwycięstwem dla Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli ex aequo Kamil Stoch i Piotr Żyła. Po pierwszej serii zmagań, klasyfikacja przypominała tę z Mistrzostw Polski. Pięć pierwszych miejsc zajmowali  Polacy. Ostatecznie w czołowej piątce uplasowało się czterech naszych reprezentantów. Oprócz wspomnianych triumfatorów byli to Jakub Wolny (czwarte miejsce) i Dawid Kubacki (piąte miejsce). Na dziewiąte miejsce spadł Stefan Hula. Najsłabiej w sobotę skakał Maciej Kot, który zakończył rywalizację na 27 pozycji.

Do Francji uda się Kadra B, prowadzona przez Macieja Maciusiaka. Na skoczni zaprezentuje się sześciu Biało-Czerwonych. Będą to: Bartosz Czyż, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. W Courchevel będziemy również świadkami zmagań kobiet. Do rywalizacji przystąpi Kinga Rajda, która w zawodach w Hinterzarten zajęła 27 miejsce.

W przeciwieństwie do konkursu w Einsiedeln, rywalizację w Courchevel zobaczymy w bezpośredniej relacji, którą przeprowadzi Eurosport 2. Na tej antenie będziemy mogli również zobaczyć retransmisję zmagań kobiet.

PIĄTEK – 10 SIERPNIA 2018

20:30 Letnie Grand Prix, Courchevel, Francja: KONKURS KOBIET premiera.200
Ipla

SOBOTA – 11 SIERPNIA 2018

18:00 Letnie Grand Prix, Courchevel, Francja: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk