LGP w Hinterzarten na antenach Eurosportu

Po inauguracji letniego cyklu Grand Prix w Wiśle, przyszedł czas na zmagania w Niemczech. Rywalizacja w Hinterzarten rozpocznie się już w piątek.  Podczas zawodów w Wiśle ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski. W piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wzięło […]

Po inauguracji letniego cyklu Grand Prix w Wiśle, przyszedł czas na zmagania w Niemczech. Rywalizacja w Hinterzarten rozpocznie się już w piątek. 

Podczas zawodów w Wiśle ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski. W piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wzięło udział jedenastu Polaków i wszyscy zdołali przedostać się do niedzielnej rywalizacji. Wcześniej odbył się jednak konkurs drużynowy. Ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności na skoczni im. Adama Małysza bezkonkurencyjni okazali się Polacy w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Drudzy Niemcy stracili do zwycięzców 71,3 punktu. Trzecie miejsce wywalczyli Norwegowie. O kapitalnych skokach podopiecznych trenera Stefana Horngachera świadczy fakt, że biorąc pod uwagę indywidualne wyniki zawodników, całe podium przypadłoby Polakom. Najwyższą notę uzyskał Piotr Żyła.

Niedziela również była szczęśliwa dla Polaków. Triumfatorem okazał się Kamil Stoch, dla którego było to ósme zwycięstwo w Letnim Grand Prix. Jednocześnie lider naszej drużyny po raz pierwszy w swojej karierze został liderem letniego cyklu. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła. Skład podium uzupełnił Norweg, Halvor Egner Granerud. Tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant naszego kraju, Dawid Kubacki, któremu do podium zabrakło zaledwie 0,2 punktu. W finałowej trzydziestce znalazło się dziewięciu Polaków.

Już w piątek odbędą się kwalifikacje do indywidualnego konkursu w niemieckim Hinterzarten. Trener Stefan Hornagcher na drugie zawody LGP zabierze całą Kadrę A.  Zawody główne odbędą się w sobotę o 17:15. Na tę chwilę w programie Eurosportu, który transmitować będzie cały letni cykl, widnieje wyłącznie premiera konkursu o 21:00. Piątkowe kwalifikacje zostaną jednak pokazane na żywo.

pasek2

PIĄTEK – 27 LIPCA 2018

18:45 Letnia Grand Prix, Hinterzarten, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 28 LIPCA 2018

21:00 Letnia Grand Prix, Hinterzarten, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY premiera.200
Ipla
pasek2

About Michał Winiarczyk