LGP w Rasnovie na antenach TVP Sport i Eurosportu 2

Już w ten weekend skoczkowie narciarscy wystartują w Rasnovie. Do rywalizacji powracają najlepsi polscy skoczkowie. Kadra A, prowadzona przez Stefana Horngachera po ponad miesięcznej przerwie znów weźmie udział w zawodach Letniego Grand Prix. Po raz pierwszy w historii męskich zmagań, […]

Już w ten weekend skoczkowie narciarscy wystartują w Rasnovie. Do rywalizacji powracają najlepsi polscy skoczkowie. Kadra A, prowadzona przez Stefana Horngachera po ponad miesięcznej przerwie znów weźmie udział w zawodach Letniego Grand Prix.

Po raz pierwszy w historii męskich zmagań, zawody Letniego Grand Prix odbędą się w Rumunii. Na starcie powinniśmy zobaczyć już dużo więcej zawodników z czołówki, niż było to podczas ostatnich konkursów. Najważniejszą informacją z naszej perspektywy będzie oczywiście występ naszych najlepszych reprezentantów. Do sobotnich i niedzielnych zmagań przystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula. Oprócz Stocha, Kubackiego i  Żyły, w Rasnovie zobaczymy jeszcze pięciu innych skoczków z czołowej dziesiątki. Na liście startowej figurują: Jewgienij Klimow, Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Roman Koudelka oraz Dmitrij Wasiljew.

Kamil Stoch opuszczając starty w LGP stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. Obecnie na pierwszym miejscu w tabeli znajduje się wspomniany już Rosjanin, Klimow. Ma on 65 punktów przewagi nad Polakiem. Wydawało się, że przewaga może być sporo większa, jednak na szczęście dla Stocha, drugi konkurs w Czajkowskim został odwołany z powodu niesprzyjających warunków.

Na chwilę obecną do zawodów zgłoszonych zostało 40 zawodników z jedenastu państw, co oznacza, że nie będzie konieczności przeprowadzania kwalifikacji. Na rumuńskim obiekcie nie zobaczymy skoczków z Norwegii, Finlandii oraz Szwajcarii. Na belce startowej nie zasiądzie również żaden reprezentant gospodarzy. Rumuńscy skoczkowie nie mogą bowiem startować w zawodach LGP z powodu braku spełnienia kryteriów koniecznych do posiadania prawa startu.

Sobotnie i niedzielne zmagania pokaże stacja TVP Sport. Pierwszy konkurs będzie również transmitowany przez Eurosport 2.

SOBOTA – 22 WRZEŚNIA 2018

14:55 Letnie Grand Prix w Rasnovie: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 23 WRZEŚNIA 2018

15:00 Letnie Grand Prix w Rasnovie: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk