LGP w Wiśle na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosportu 1

Od zakończenia sezonu zimowego minęło już prawie cztery miesiące. To zatem najwyższy czas by do rywalizacji powrócili skoczkowie narciarscy. Inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix odbędą się w Wiśle na obiekcie im. Adama Małysza. Transmisje przeprowadzą Telewizja Polska oraz Eurosport.  Kibice […]

Od zakończenia sezonu zimowego minęło już prawie cztery miesiące. To zatem najwyższy czas by do rywalizacji powrócili skoczkowie narciarscy. Inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix odbędą się w Wiśle na obiekcie im. Adama Małysza. Transmisje przeprowadzą Telewizja Polska oraz Eurosport. 

Kibice skoków narciarskich mają za sobą długi odpoczynek od oglądania zmagań najlepszych zawodników. Wprawdzie do rozpoczęcia Pucharu Świata pozostało jeszcze cztery miesiące, jednak już teraz będziemy emocjonować się skokami na igielicie. Oprócz Wisły letnie zmagania będzie gościć jeszcze ośmiu organizatorów. Skoczkowie udadzą się do: Hinterzarten, Einsiedeln, Courchevel, Hakuby, Czajkowskiego, Rasnova, Hinzenbach oraz Klingenthal. Początkowo zawody miał organizować jeszcze Liberec, jednak ten punkt LGP został odwołany.

W Wiśle odbędą się dwa konkursy. W sobotę skoczkowie powalczą drużynowo, a w niedzielę indywidualnie. Już w piątek odbędą się oficjalne treningi i kwalifikacje. Stefan Horngacher podał już skład Polaków na najbliższe zmagania. Trener kadry narodowej do rywalizacji powołał jedenastu skoczków. Zaprezentuje się cała kadra A, składająca się z sześciu zawodników, czterech przedstawicieli kadry B oraz Andrzej Stękała, który współpracuje z kadrą B, jednak oficjalnie nie jest jej członkiem. Na skoczni zobaczymy zatem: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Tomasza Pilcha, Przemysława Kantykę, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła.

Tak o przygotowaniach polskich skoczków do LGP miesiąc temu mówił trener Stefan Hornagcher.

 

pasek2

PIĄTEK – 20 LIPCA 2018

09:15 Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: MELDUNEK na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:15 
Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: MELDUNEK na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 21 LIPCA 2018

16:35 Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: STUDIO na żywo
*(od 17:25 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:30 Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo
*(od 17:45 także w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 22 LIPCA 2018

17:00 Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: STUDIO na żywo
*(od 17:20 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:30 Letnia Grand Prix, Wisła, Polska: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
*(od 17:55 także w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk