Liga Mistrzów UEFA: Barcelona zwycięska przed Gran Derbi, Messi dogonił CR7!

W trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona wygrała 3:1 z Ajaxem Amsterdam. Bramki zdobył niezawodny duet Barçy: Neymar i Messi oraz rezerwowy Sandro Ramírez. Dla Ajaxu trafił El-Ghazi. Barcelona nie zdążyła jeszcze dobrze wejść w grę a już objęła […]

FC Barcelona v AFC Ajax - UEFA Champions League

źródło: uefa.com

Barcelona nie zdążyła jeszcze dobrze wejść w grę a już objęła prowadzenie. Za pierwszą bramką dla Barçy stał, jakżeby inaczej, niezawodny w tym sezonie duet Messi-Neymar. Tradycyjnie już Argentyńczyk dograł do Brazylijczyka, który pewnie umieścił piłkę w siatce Holendrów. Po krótkim uspokojeniu gry w 24. minucie rewelacyjną asystą popisał się Andrés Iniesta. Na bramkę przemienił ją Leo Messi, który tym samym zgarnął 69. trafienie w Lidze Mistrzów. Zaledwie chwilę później Barça mogła już prowadzić 3:0, jednak strzał Pedro zatrzymał się na słupku. Szansę na zdobycie być może najpiękniejszej bramki w karierze miał Andrés Iniesta, który fenomenalnym dryblingiem minął całą defensywę Ajaxu, jednak jego strzał bez problemu wyłapał Cillessen.

W drugiej połowie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik, który w drużynie Franka de Boera zmienił Kishnę. Podopieczni Luisa Enrique, ciesząc się pewnym, dwubramkowym prowadzeniem, spokojniej rozpoczęli drugą połowę. Lucho szybko zdecydował się by dać odpocząć Neymarowi oraz Leo Messiemu, których na placu gry zastąpili Sandro Ramírez oraz Munir. Nieznacznie dłużej dane było pograć, genialnie dysponowanemu tego wieczora, Andrésowi Inieście, którego zmienił Rafinha. Barcelona, która imponowała w pierwszej połowie, osiągnąwszy satysfakcjonujący wynik, ewidentnie zwolniła tempo i przeszła w ekonomiczny tryb gry. Pewność Barcelony została ukarana tuż przed końcem spotkania, gdy kontaktową bramkę, która dawała Ajaxowi cień szansy na remis, zdobył Ghazi. Nadzieje Holendrów szybko pogrzebał jednak Sandro Ramírez, w doliczonym czasie gry zdobywając trafienie na 3:1.

Barça w sposób szybki i łatwy uporała się z Ajaxem i zanotowała niezwykle ważne trzy punkty. Teraz Katalończycy mogą już skupić się wyłącznie na sobotnim El Clásico i Realu Madryt. Sytuacja w tabeli grupy F – Barcelona zajmuje drugie miejsce, Ajax trzecie.

FC Barcelona – Ajax Amsterdam 3:1 (2:0)

1:0 – Neymar 7′
2:0 – Messi 24′
2:1 – El-Ghazi 88′
3:1 – Ramirez 90+4′

Składy:

Barcelona: ter Stegen – Alves, Bartra, Pique, Alba – Mascherano, Rakitić, Iniesta (76′ Rafinha) – Neymar (62′ Ramirez), Messi (67′ El Haddadi), Pedro.

Ajax: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander, Viergever – Klaasen, Zimling (56′ Riedewald), Andersen – Schoene, Sigthorsson (73′ El-Ghazi), Kishna (46′ Milik).