Ligue 1: Marsylia wygrywa z Lens

Mecz Olympique Marsylia vs RC Lens zakończył 12 serię spotkań Ligue 1. Faworytami tego spotkania byli gospodarze i wywiązali się ze swojego zadania, choć o zwycięstwo musieli drzeć do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyna OM nie dość, że kończyła mecz w […]

Mecz Olympique Marsylia vs RC Lens zakończył 12 serię spotkań Ligue 1. Faworytami tego spotkania byli gospodarze i wywiązali się ze swojego zadania, choć o zwycięstwo musieli drzeć do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyna OM nie dość, że kończyła mecz w 10 to jeszcze w doliczonym czasie gry mogli stracić 3 punkty, ale znakomicie w bramce zachował się Mandanda, który zasłużył na miano MVP spotkania.

c2063

W 11 minucie Marsylczycy wyszli na prowadzenie. Z narożnika boiska dośrodkowywał Thauvin, piłkę niechcący podbił Le Moigne dzięki czemu do strzału głową doszedł N’Koulou i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. W 28 minucie Payet podał na lewą stronę pola karnego do niepilnowanego Ayew. Reprezentant Ghany oddał mocny strzał, ale Belon zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Minutę później niepotrzebna zabawa z piłką mogła sprokurować gola dla Lens. Lemina stracił futbolówkę na rzecz Chavarri, ten dośrodkował płasko na 8. metr, był tam Guillaume, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. W 31 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Chavarria, ograł dwóch obrońców i dość szczęśliwie jego podanie doszło na 10 metr, gdzie był Guillaume. Młody Belg zwiódł jednego defensora i uderzył na bramkę obok interweniującego bramkarza. W 38 minucie Cyprien uratował swój zespól, wybijając piłkę z linii bramkowej, po strzale Gignaca.

W 48 minucie dobra akcją lewą stroną popisał się Baal, który zagrał na 16 metr do nabiegającego Cyprien’a, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Chavarria w 51 minucie trafił do bramki, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycje spaloną. W 60 minucie było 2:1 dla OM. Gospodarze przeprowadzili wspaniałą akcję zakończoną golem. Payet podał prostopadłe do Gignac’a, snajper OM podał do wbiegającego Thauvin’a, który tylko dołożył stopę i umieścił futbolówkę w bramce. W 76 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Romao i od tej pory gospodarze grali w 10. W 96 minucie Steve Mandanda uratował swojej drużynie 3 punkty! El Jadeyaoui znakomitym podaniem obsłużył Touzghar’a, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Marsylii, ale to golkiper OM okazał się lepszy w tym pojedynku.

Olympique Marsylia 2:1 (1:1) RC Lens

Bramki: N’Koulou 11′, Thauvin 60′ – Guillaume 31′

Żółte kartki: Mendy, Imbula – Valdivia

Czerwona kartka: Romao (za dwie żółte)

Sędziowie: B. Varela – D. Benech, S. Panont

Składy:

OM: Mandanda (K) – Lemina, Fanni, Nkoulou, Mendy – Romao, Imbula – Thauvin (80′ Andonian), Payet (67′ Aloe), Ayew – Gignac

RCL: Belon – Cavaré, Kantari, Landre, Baal – Bourigeaud (70′ Touzghar), Le Moigne (34′ Gbamin), Valdivia, Cyprien (79′ El Jadeyaoui) – Chavarria, Guillaume