Ligue 1: PSG wygrywa z Lorient

Paryżanie kontynuują dobrą passę i dziś wygrali trzeci mecz z rzędu. Gospodarze postawili PSG zdecydowany opór i prowadzili nawet do przerwy 1:0, ale po przerwie podopieczni Laurent Blanc’a wzięli się do roboty. Jak na razie PSG plasuje się na drugim […]

Paryżanie kontynuują dobrą passę i dziś wygrali trzeci mecz z rzędu. Gospodarze postawili PSG zdecydowany opór i prowadzili nawet do przerwy 1:0, ale po przerwie podopieczni Laurent Blanc’a wzięli się do roboty. Jak na razie PSG plasuje się na drugim miejscu w tabeli i traci do prowadzącej Marsylii tylko 1 punkt. Jednak OM swój mecz rozgrywa dopiero jutro i ma duże szanse na zwycięstwo.

ed58f

lequipe.fr

W 26 minucie spotkania rzut wolny mieli gospodarze. Do dośrodkowanej piłki wyskoczył Koné i oddał strzał głową w stronę bramki, ale Sirigu końcami palców zdołał zmienić tor lotu piłki i uratował swój zespół przed stratą gola. W 34 minucie Lorient wykonywało rzut wolny. Tak jak osiem minut wcześniej Kone znów uderzał na bramkę, ale Sirigu stanął na wysokości zadania i obronił ten strzał. W 42 minucie „Morszczuki” wyszły na prowadzenie. Levigne zagrał do Jordana Ayew, a Ghańczyk do Guerreiro, który mimo ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

W 50 minucie Lecomte zachował się znakomicie. Bramkarz FC Lorient w krótkim odstępie czasowym dwa razy obronił strzały Paryżan z bliskiej odległości. W 60 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Pastore zagrał do Cavaniego, który oddał strzał, piłkę odbił Lecomte, ale znów dopadł do niej Urugwajczyk i wpakował do siatki. Osiem minut później PSG prowadziło już 2:1. Varatti zagrał do Bahebeck’a, który przyjął futbolówkę i zmieścił piłkę w bramce mimo iż znalazł się w dość trudnej sytuacji. W 80 minucie mogło być już po meczu, ale Bahebeck nie zdołał dołożyć nogi i skierować piłki do pustej bramki.

FC Lorient 1:2 (1:0) Paris Saint Germain

Bramki: Guerreiro – Cavani, Bahebeck

Żółte kartki: Abdullah, Jouffre

Sędzia: Olivier Thual

Składy:

Lorient: Lecomte – Gassama, Koné (C), Watcher, Le Goff – Jouffre (74. Sunu), Abdullah, Mesloub, Guerreiro (82. Bouanga) – Lavigne (67. Jeannot), J. Ayew

PSG: Sirigu – Aurier, Marquinhos, Silva (C), Digne – Cabaye (62. Verratti), Motta, Pastore – Lavezzi (62. Bahebeck), Cavani, Lucas (74. Matuidi)