Manchester City – Liverpool w drugi dzień świąt w Canal+ Sport!

Święta w pełni, ale piłkarze grający w angielskiej Premier League wolnego nie mają. 26 grudnia odbędzie się 18. kolejka ligi angielskiej. Niezwykle emocjonująco zapowiada się potyczka Manchesteru City z Liverpoolem. Na trzy najciekawsze mecze tej serii gier zapraszamy do Canal+ […]

Święta w pełni, ale piłkarze grający w angielskiej Premier League wolnego nie mają. 26 grudnia odbędzie się 18. kolejka ligi angielskiej. Niezwykle emocjonująco zapowiada się potyczka Manchesteru City z Liverpoolem. Na trzy najciekawsze mecze tej serii gier zapraszamy do Canal+ Sport!

Kolejkę rozpocznie spotkanie o 13:45. Wtedy na Kingston Communications Stadium Hull City podejmie Mistrza Anglii – Manchester United. Gospodarze ostatniego okresu nie mogą zaliczyć ani do udanego ani do nieudanego. Seria trzech remisów z rzędu na pewno nie jest bardzo krzywdząca dla aktualnie 12. drużyny w tabeli. Bardziej zaniepokojeni są z kolei kibice „Czerwonych Diabłów”. Ekipa z Old Trafford zajmuje dopiero 8. lokatę, co jak przystało na najlepszy zespół poprzedniego sezonu jest wynikiem miernym. W tym sezonie Premier League trzeba patrzeć jednak na różnicę punktów, ponieważ w zestawieniu jest wielki „ścisk” i czołowe drużyny mają niewielkie różnice punktowe nad sobą.

Kwadrans po zakończeniu powyższego meczu na Boleyn Ground swoją formę sprawdzi Arsenal, który zmierzy się z miejscowym West Ham United. Oba kluby mają swoje siedziby w Londynie, zatem „Kanonierzy” nie muszą daleko podróżować. Gospodarze w ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie punkt. Gra podopiecznych Arsena Wengera również za dobrze nie wygląda. Ostatni nudny remis z Chelsea i wcześniejsza wysoka porażka z Manchesterem City nie świadczy za dobrze o formie tego zespołu. W tym meczu rywal jednak będzie zupełnie mniej wymagający, gdyż „Młoty” plasują się dopiero na 17. miejscu, czyli na ostatnim „bezpiecznym”.

Tą serię gier zakończy szlagierowe starcie w Manchesterze. Na Etihad Stadium, w meczu na szczycie Manchester City podejmie Liverpool. Obie drużyny w tabeli dzieli ledwie punkt. „The Reds” jest liderem, natomiast „The Citizens” to obecnie 3. zespół w Premier League. W szeregach Liverpoolu zabraknie kapitana, Stevena Gerrarda, z kolei w składzie City nie zobaczymy na pewno Sergio Aguero, który jest głównym żądłem podopiecznych Manueal Pellegriniego w tym sezonie. Dobitnie pokazuje to liczba strzelonych goli przez Argentyńczyka. Aguero ma ich na koncie 13. Rywale jednak mają jeszcze mocniejszy punkt. Jest nim Luis Suares, który zdobył już 19 bramek w tym sezonie. W ostatnich meczach obie drużyny strzelają bardzo dużo bramek. W poprzednim sezonie w konfrontacji tych zespołów dwukrotnie padały remisy, za każdym razem 2:2.

górny pasek

CZWARTEK – 26 GRUDNIA 2013

13:40 Premier League – 18. kolejka: HULL CITY FC – MANCHESTER UNITED FC na żywo
Canal+ Sport HD

Komentarz: Tomasz Smokowski – Przemysław Rudzki
pasek
15:55 Premier League – 18. kolejka: WEST HAM UNITED FC – ARSENAL FC na żywo
Canal+ Sport HD

Komentarz: Marcin Rosłoń – Przemysław Rudzki
pasek
18:25 Premier League – 18. kolejka: MANCHESTER CITY FC – LIVERPOOL FC na żywo
Canal+ Sport HD

Komentarz: Andrzej Twarowski – Rafał Nahorny
górny pasek

About Piotr Barwaśny