Maraton z Piłką Ręczną w Sportklub!

Pięć dni i aż 6 spotkań piłki ręcznej na najwyższym ligowym poziomie. Od jutra do niedzieli kibiców szczypiorniaka w naszym kraju czeka istny maraton. Transmisje z DKB Handball Bundesliga oraz Gazprom SEHA League przeprowadzi telewizja Sportklub.  Tydzień rozpoczniemy od nadrabiania […]

Pięć dni i aż 6 spotkań piłki ręcznej na najwyższym ligowym poziomie. Od jutra do niedzieli kibiców szczypiorniaka w naszym kraju czeka istny maraton. Transmisje z DKB Handball Bundesliga oraz Gazprom SEHA League przeprowadzi telewizja Sportklub. 

Tydzień rozpoczniemy od nadrabiania zaległości w Gazprom SEHA League. Na początek zaległe spotkanie 15. kolejki. Mieszkow Brześć, który cały czas walczy o 4 miejsce gwarantujące grę w Final Four musi uważać. Tuż za ich plecami z takim samym dorobkiem jest Tatran Presov. Ekipa z Białorusi, nie może więc sobie pozwolić na żadną wpadkę w najbliższym spotkaniu. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie HC Vojvodina Nowy Sad. Wydaje się, że Mieszkow powinno zdobyć komplet punktów. Od 5 spotkań są niepokonani a Vojodina ostatnie spotkanie przegrała. Środa i piątek to natomiast już 17. kolejka. Tatran Presov, który jest w identycznej sytuacji jak Mieszkow Brześć w najbliższym spotkaniu HC Zeleznicar 1949. I tak samo, jak mistrz Białorusi musi to spotkanie wygrać. Na zakończenie emocji na Bałkanach czeka nas spotkanie Steaua Bukareszt z Metalurgiem Skopje.

U naszych zachodnich sąsiadów czeka nas 22. kolejka. Najciekawszym spotkaniem tej kolejki wydaje się czwartkowe starcie TSV Hannover-Burgdorf z Fuchse Berlin. Ekipa ze stolicy Niemiec obecnie plasuje się na piątym miejscu w tabeli, ostatnim premiowanym grą w europejskich pucharach. Jednak ich przewaga nad MT Melsungen wynosi zaledwie 2 punkty. Cały czas więc muszą się pilnować. W ostatniej kolejce Berlińczycy pokonali bez żadnych problemów VFL Gummersbach. Teraz natomiast zmierzą się z ekipą, która od dwóch spotkań nie doznała porażki i jest na fali wnoszącej. Hannover zajmuje spokojne miejsce w środku tabeli i wydaje się, że tak już zostanie do końca sezonu. W ostatni bezpośrednim spotkaniu we wrześniu zeszłego roku minimalnie lepsze okazała się ekipa Fuchse Berlin wygrywając 29:28. Ponadto czekają nas dwa inne spotkania. SG BMM Bietengheim zmierzy się z Die Eulen Ludwigshafen. Natomiast SC Magdeburg we własnej hali podejmować będzie TVB 1898 Stuttgart.

WTOREK – 19 LUTEGO 2019

16:30 Liga SEHA – 15. kolejka: HC MIESZKOW BRZEŚĆ – HC VOJVODINA NOWY SAD na żywo

Komentarz: Kacper Merk

ŚRODA – 20 LUTEGO 2019

17:30 Liga SEHA – 17. kolejka: TATRAN PRESOV – HC ZELEZNICAR 1949 na żywo

Komentarz: Artur Kwiatkowski

CZWARTEK – 21 LUTEGO 2019

19:00 DKB Handball Bundesliga – 22. kolejka: TSV HANNOVER-BURGDORF – FÜCHSE BERLIN na żywo

PIĄTEK – 22 LUTEGO 2019

17:15 Liga SEHA – 17. kolejka: HC CSA STEAUA BUKARESZT – HC METALURG AD SKOPJE na żywo

NIEDZIELA – 24 LUTEGO 2019

13:30 DKB Handball Bundesliga – 22. kolejka: SG BMM BIETIGHEIM – DIE EULEN LUDWIGSHAFEN na żywo


15:15
 Magazyn GAZPROM SEHA LEAGUE


19:00 
DKB Handball Bundesliga – 22. kolejka: SC MAGDEBURG – TVB 1898 STUTTGART 


About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam