Marek Jóźwik w Polsacie

Marek Jóźwik, dziennikarz znany głównie z Telewizji Polskiej, przenosi się do redakcji sportowej Polsatu. Będzie jednym z prowadzących magazyn Igrzysk Olimpijskich „Studio Pjongczang 2018”. W grudniu ubiegłego roku dziennikarzowi wygasła umowa z TVP, której nie przedłużono.  Marek Jóźwik to były […]

Marek Jóźwik, dziennikarz znany głównie z Telewizji Polskiej, przenosi się do redakcji sportowej Polsatu. Będzie jednym z prowadzących magazyn Igrzysk Olimpijskich „Studio Pjongczang 2018”. W grudniu ubiegłego roku dziennikarzowi wygasła umowa z TVP, której nie przedłużono. 

Marek Jóźwik to były lekkoatleta specjalizujący się w biegach płotkarskich. W latach 60. i 70. był jednym z czołowych płotkarzy w Polsce. W 1972 roku startował na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, gdzie odpadł w półfinale biegu na 110 metrów przez płotki. W Telewizji Polski komentował przede wszystkim wydarzenia lekkoatletyczne, biegi narciarskie i kajakarstwo. Wcześniej współpracował z Canal+ i TVN, a także pisał m.in. dla „Trybuny Ludu”.

Od 2003 roku Jóźwik jest prezesem Polskiego Związku Curlingu. Podczas Igrzysk w Polsacie poprowadzi magazyn „Studio Pjongczang 2018”. Być może usłyszymy go również podczas samych transmisji.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)