ME w piłce ręcznej plażowej na sportowych antenach Polsatu

Trwają Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. Impreza w Starych Jabłonkach potrwa do najbliższej niedzieli. W akcji zobaczymy reprezentację Biało-Czerwonych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Transmisja w Polsacie Sport Extra i polsatsport.pl W dniach 2-7 lipca odbędą sie Mistrzostwa Europy […]

W dniach 2-7 lipca odbędą sie Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn 2019 w piłce ręcznej plażowej. Polki, które są aktualnymi wicemistrzyniami Europy zagrają w grupie z Francją, Węgrami, Portugalią i Cyprem. Panowie zmierzą się ze Szwecją, Francją, Węgrami i Czarnogórą.

Piłkarze ręczni plażowi grają na piaszczystym boisku o wymiarach 27×12 m. Każda z drużyn składa się z trzech zawodników i bramkarza. Mecz podzielony jest na dwie połowy trwające po 10 minut. W każdej z nich wyłaniany jest zwycięzca. Za zdobycie „zwykłej bramki” zespół otrzymuje jeden punkt, a za „spektakularną bramkę” dwa punkty. Suma punktów za bramki decyduje, która drużyna wygra daną połowę meczu. Cały mecz wygrywa ten, kto zdobędzie więcej „punktów meczowych” (wygranie połowy meczu to 1 punkt meczowy). Dogrywki odbywają się w systemie „Shoot-Out” (karne).

Pierwszy dzień nie jest dla gospodarzy udany. Polki w pierwszym spotkaniu uległy Węgierkom 0:2
a w drugim – po serii karnych – przegrały z Portugalkami 1:2. Polacy przegrali w pierwszym spotkaniu grupowym z Węgrami, także po karnych 1:2. Jeszcze tego samego dnia czeka ich mecz ze Szwedami.

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn turniej rozpocznie się od spotkań w czterech grupach po pięć reprezentacji, z których trzy najlepsze drużyny awansują do fazy zasadniczej. W niej powalczą w dwóch grupach po sześć ekip. Spotkania o miejsca od 1-8 rozegrane będą systemem pucharowym. Pozostałe drużyny spotkają się w rundzie pocieszenia, z której łącznie 4 drużyny (po dwie najlepsze z grupy) zmierzą się o miejsca 9-16 z 4 najsłabszymi drużynami fazy zasadniczej

ŚRODA – 3 LIPCA 2019

09:30 Mistrzostwa Europy Kobiet, Stare Jabłonki – grupa B: CYPR – POLSKA na żywo

10:15
Mistrzostwa Europy Kobiet, Stare Jabłonki – grupa D: UKRAINA – NIEMCY na żywo

11:00
Mistrzostwa Europy Mężczyzn, Stare Jabłonki – grupa B: SERBIA – PORTUGALIA na żywo