Mecz eliminacji MŚ kobiet w piłce nożnej: Polska – Białoruś w Polsacie Sport

Polskie reprezentantki w piątek zaczynają walkę o awans do mistrzostw świata we Francji. Czy Polkom po raz pierwszy w historii uda się wystąpić w imprezie rangi mistrzowskiej? Nie będzie to łatwe zadanie. Awans na kobiece Mistrzostwa Świata jest znacznie trudniejszy […]

Polskie reprezentantki w piątek zaczynają walkę o awans do mistrzostw świata we Francji. Czy Polkom po raz pierwszy w historii uda się wystąpić w imprezie rangi mistrzowskiej? Nie będzie to łatwe zadanie.

Awans na kobiece Mistrzostwa Świata jest znacznie trudniejszy niż na męską odsłonę tego turnieju. Co prawda we Francji za dwa lata po raz kolejny zobaczymy 24 drużyny, ale tylko ze strefy europejskiej, oprócz Francuzek, bezpośrednio awansuje tylko 7 zwyciężczyń grup eliminacyjnych, z kolei 4 najlepsze zespoły z drugich miejsc będą musiały walczyć o barażach, z których tylko jedna drużyna pojedzie na MŚ. Polki znalazły się w grupie kwalifikacyjnej z Białorusinkami, Albankami, Szkotkami, które w tym roku po raz pierwszy grały w Mistrzostwach Europy oraz z będącą w najwyższej formie w historii reprezentacją Szwajcarii.

Awans na Mistrzostwa Świata na pewno podniósłby popularność piłki nożnej pań w naszym kraju. Po dobrych występach Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek w zagranicznych ligach, awansie Medyka Konin do Ligi Mistrzyń, teraz czas na reprezentację. Pierwszy krok w kierunku francuskich boisk, tak wspaniałych dla polskiej piłki nożnej, musi zostać wykonany w piątek o 18. Studio w Polsacie Sport rozpocznie się 20 minut wcześniej.

pasek2

PIĄTEK – 15 WRZEŚNIA 2017

17:40 Eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet – grupa 2: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:55 Eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet – grupa 2: POLSKA – BIAŁORUŚ na żywo
Polsat Sport HDIpla

pasek2

About Sebastian Muraszewski

https://twitter.com/SMuraszewski