Mecz reprezentacji Polski z Serbią w TVP Sport HD

Czas na ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Niestety, Polacy nie mają szans na awans na mistrzostwa i mecze z Serbią oraz Rumunią będą tylko sprawdzeniem tego, na jakim etapie jest polska piłka ręczna. O awans do mistrzostw […]

Czas na ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Niestety, Polacy nie mają szans na awans na mistrzostwa i mecze z Serbią oraz Rumunią będą tylko sprawdzeniem tego, na jakim etapie jest polska piłka ręczna.

O awans do mistrzostw Europy z „polskiej” grupy wciąż walczą 3 zespoły. Niestety, wśród nich nie ma reprezentacji Polski. Są natomiast Serbowie i Rumuni, którzy w meczu z Polską zechcą zdobyć 2 punkty. W najlepszej sytuacji jest Serbia, która ma 6 punktów. Białoruś zgromadziła 5 punktów, a Rumunia 4. Nowym trenerem reprezentacji Polski jest Piotr Przybecki, który przeprowadził rewolucję kadrową.

W składzie naszej ekipy jest tylko jeden zawodnik Vive Tauronu Kielce – Piotr Chrapkowski. Jeśli ktoś myśli, że dlatego, aby faworyzować swój zespół czyli Wisłę Płock, to jest w błędzie. Adam Morawski i Michał Daszek to dwójka Nafciarzy, którzy zagrają z Serbią i Rumunią. Jedynym szczypiornistą powołanym z lig zagranicznych jest Kamil Syprzak.

Wśród powołanych przez Piotra Przybeckiego są zawodnicy, którzy debiutują na poziomie reprezentacyjnym. Są to m.in. Ignacy Bąk, Paweł Genda, Antoni Łangowski i Szymon Sićko. O punkty w meczach z Serbią i Rumunią będzie bardzo ciężko, ale będą to ważne mecze dla budowy nowego, młodego zespołu.

ŚRODA – 14 CZERWCA 2017

20:30 Eliminacje Mistrzostw Europy 2018 – trzecia runda, grupa 2: SERBIA – POLSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Kamil Karczmarek