Mecz towarzyski U-19: Polska – Dania w TVP Sport

Nie tylko reprezentacje seniorskie, ale i młodzieżowe drużyny narodowe wracają na dobre do rywalizacji, po dłuższej przerwie. W najbliższy czwartek, 8 października polska kadra U-19 zmierzy się towarzysko ze swoimi rówieśnikami z Danii. Transmisja od 14:25, a mecz o 14:55 […]

Nie tylko reprezentacje seniorskie, ale i młodzieżowe drużyny narodowe wracają na dobre do rywalizacji, po dłuższej przerwie. W najbliższy czwartek, 8 października polska kadra U-19 zmierzy się towarzysko ze swoimi rówieśnikami z Danii. Transmisja od 14:25, a mecz o 14:55 w TVP Sport.

Podopieczni trenera Jacka Magiery mieli już okazję rozpocząć sezon reprezentacyjny w 2020 r. Po 9-miesięcznej przerwie, zagrali pierwszy raz od końca el. mistrzostw Europy U-19. Dokładnie 3 września ,,Biało – Czerwoni” na Stadionie Miejskim w Kaliszu przy obecności 700 kibiców zagrali z Niemcami i zremisowali 1:1. Wówczas gola dla polskiej drużyny na początku spotkania zdobył napastnik Lecha Poznań z rocznika 2002 – Filip Szymczak.

W październiku Polaków czekają dwie gry kontrolne z Duńczykami. Pierwsza z nich będzie miała miejsce w czwartkowe popołudnie w Kołobrzegu. Transmisję z tej potyczki planuje przeprowadzić kanał sportowy Telewizji Polskiej. Kilka dnia później, w poniedziałek (12 października) rywalizacja powtórzy się na terenie w Świnoujściu. Na oba spotkania na trybuny wejść będzie mogła na odpowiednich zasadach biletowych i sanitarnych określona grupa widzów.

Duński zespół do lat 19. zdołał jeszcze przed przerwą pandemiczna, w lutym zagrać sparing z Hiszpanią. Wtedy padł remis 1:1. Bramkę dla naszych czwartkowych rywali strzelił 19-letni rezerwowy angielskiego Brentford – Gustav Mogensen.