Mecze 1. kolejki Tauron Ligi na antenach Polsatu Sport

Zeszły sezon był dla siatkarek klubów Tauron Ligi bardzo specyficzny ze względu na epidemię koronawirusa. Przez to wracają one do gry nieco wcześniej, niż zwykle. Polsat Sport zaplanował transmisje dwóch spotkań pierwszej kolejki. Jutro o 17:30 zawodniczki Grot Budowlanych Łódź […]

Zeszły sezon był dla siatkarek klubów Tauron Ligi bardzo specyficzny ze względu na epidemię koronawirusa. Przez to wracają one do gry nieco wcześniej, niż zwykle. Polsat Sport zaplanował transmisje dwóch spotkań pierwszej kolejki.

Jutro o 17:30 zawodniczki Grot Budowlanych Łódź podejmą we własnej hali ekipę Jokera Świecie. Gospodynie zakończyły zeszłoroczne rozgrywki na 5. miejscu, co bez wątpienia jest solidnym wynikiem. Przyjezdne są beniaminkiem na najwyższym szczeblu po wygraniu 1. ligi kobiet. Warto odnotować, że dla klubu z województwa kujawsko-pomorskiego będzie to debiut w elicie. W drużynie z Łodzi doszło do sporych zmian kadrowych, a najważniejszą wydaje się być odejście do Włoch Magdaleny Stysiak. W zespole rywalek pozostało 5. zawodniczek, które parę miesięcy wcześniej wywalczyły awans. Faworytkami tego spotkania są z pewnością podopieczne Błażeja Kryształowicza.

W piątek do tej samej godzinie rozpocznie się pojedynek DPD Legionovii Legionowo z Chemikiem Police. Ekipa prowadzona przez Alessandro Chiappiniego w poprzednim sezonie była bliska sięgnięcia po brązowy medal, ale ostatecznie zajęła 4. miejsce w rozgrywkach i musiała obejść się smakiem. Klub z Mazowsza chce pójść za ciosem i dlatego przeprowadził bardzo wiele transferów do klubu na czele z trenerem. W zespole zostały tylko 3. zawodniczki, więc o zgranie od samego początku nie będzie łatwo. Przyjezdnym w kampanii 2019/20 udało się odzyskać tytuł mistrzowski, które straciły rok wcześniej po sześcioletniej dominacji. Oprócz tego sięgnęły one po Pucharu Polski drugi raz z rzędu. Mimo tych sukcesów doszło do zmiany trenera – Marcello Abbondanzę zastąpił turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas. Do drużyny dołączyły ponadto dwie Kubanki i Ukraninka. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

CZWARTEK – 17 WRZEŚNIA 2020

17:30 Tauron Liga – 1. kolejka: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – JOKER ŚWIECIE 
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 18 WRZEŚNIA 2020

17:30 Tauron Liga – 1. kolejka: DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE 
Ipla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.