Mecze 3. kolejki Tauron Ligi na antenach Polsatu Sport

Rozgrywki Tauron Ligi w sezonie 2020/21 powoli się rozkręcają. Przed nami 3. kolejka, której spotkania będzie transmitował Polsat Sport. Wczoraj w pierwszym meczu Radomka Radom pokonała bez straty seta Volley Wrocław. Dzisiaj o 17:30 rozpocznie się pojedynek DPD Legionovii Legionowo […]

Dzisiaj o 17:30 rozpocznie się pojedynek DPD Legionovii Legionowo z Budowlanymi Łódź. Gospodynie rozpoczęły sezon od dwóch zwycięstw- najpierw pokonały we własnej hali siatkarki Chemika Police, a następnie zgarnęły komplet punktów w rywalizacji z Volleyem (było 3-1). Łodzianki do tej pory dwukrotnie występowały przed własną publicznością, ale w obu przypadkach musiały uznać wyższość rywalek – Jokera Świecie (1-3) i ostatnio Developres Rzeszów (1-3). Zdecydowanymi faworytkami tego starcia są podopieczne Alessandro Chiappiniego. O 20:30 ŁKS Commercon Łódź podejmie u siebie ekipę Energi MKS-u Kalisz. Zawodniczki Łódzkiego Klubu Sportowego na inaugurację rozgrywek okazały się słabsze od Stali Bielsko-Biała (0-3), ale szybko zrehabilitowały się za tę porażkę, wygrywając w Świeciu bez straty seta. Kaliszanki również mają na swoim koncie 3. „oczka” dzięki wygranej w Pile 3-0. Podobnie jak rywalki przegrały jednak ze Stalą Bielsko-Biała 0-3. Zapowiada się wyrównane spotkanie, ale minimalnie szanse na zwycięstwo wydaje się mieć drużyna Giuseppe Cuccariniego.

Jutro o 14:45 Developres Rzeszów zmierzy się na wlasnym parkiecie z Jokerem Świecie. Siatkarki z Podkarpacia doskonale rozpoczęły nowy sezon, dwukrotnie wygrywając 3-1 – najpierw z Volleyem Wrocław, a następnie z Budowlanymi Łódź. Dzięki tak dobrej dyspozycji rzeszowianki znajdują się na 3, pozycji w tabeli. Ich rywalki znajdują się 5. miejsc niżej z dorobkiem 3. punktów. W tym meczu faworytkami są gospodynie.

W poniedziałek o 17:30 rozpocznie się pojedynek Enea PTPS-u Piła z Chemikiem Police. Klub z Wielkopolski zanotował na start nowej kampanii dwie porażki i zamyka tabelę Tauron Ligi. Kibiców gospodyń może martwić fakt, że nie wygrały one do tej pory nawet seta, a wszystkie przegrały gładko. O przełamanie będzie niezwykle trudno, bowiem do Piły przyjedzie obrońca tytułu Mistrza Polski, który dotychczas zdobył tylko 2. punkty. Podopieczne Ferhata Akbasa najpierw przegrały po tie-breaku na wyjeździe z Legionovią, a następnie zupełnie niespodziewanie uległy po 5. setach rywalizacji Radomce Radom we własnej hali. Policzanki są z pewnością zdeterminowane i będą chciały wygrać poniedziałkowy mecz za 3. „oczka”.