Mecze polskich zespołów w Lidze Mistrzów EHF w nc+ i Eleven Sports

Ze zmiennym szczęściem w 1. kolejce radziły sobie polskie drużyny. Tak powinno być również w 2. serii gier. Vive zagra u siebie z Kristianstad, a Wisła pojedzie do Paryża. Mecz Vive w Brześciu nie należał do najłatwiejszych, do przerwy Mieszkow […]

Mecz Vive w Brześciu nie należał do najłatwiejszych, do przerwy Mieszkow prowadził 14:11. Ostatnie 20 minut w wykonaniu Vive było doskonałe, a mecz zakończył się wynikiem 29:24 dla mistrzów Polski. Zachwycili przede wszystkim zdobywca 6 bramek Krzysztof Lijewski i bramkarz Filip Ivić, który został wybrany do najlepszej siódemki kolejki. IFK Kristianstad to kolejny rywal w meczu z którym wywalczenie 2 punktów jest obowiązkiem. W pierwszym meczu tego sezonu Szwedzi przegrali z Vardarem Skopje 23:28. W poprzednim sezonie rozgrywek oba zespoły również znalazły się w tej samej grupie. U siebie Vive zwyciężyło 35:27, a na wyjeździe mecz zakończył się remisem 35:35. Starcie zakończyło się niewykorzystanym rzutem karnych najskuteczniejszego w tym meczu Tobiasa Reichmanna. IFK Kristianstad tanio skóry nie sprzeda, ale faworytami są Kielczanie.

W Paryżu spotkają się zespoły, które w 1. kolejce przegrały swoje mecze. W pierwszej połowie meczu z Barceloną Wisła prowadziła nawet 4 bramkami. Katalończycy po raz pierwszy na prowadzenie wyszli na początku drugiej odsłony meczu. Tego prowadzenia nie oddali już do końca i wygrali 28:23. Kontuzji doznał Dan Emil Racotea, którego zmienił nowy nabytek polskiego zespołu Gilberto Duarte. Porażką w Sparkassen Arenie zakończył się mistrzów Francji z THW Kiel. PSG nie mogło zatrzymać Raula Santosa, Nicolasa Bilyka, Lukasa Nilssona oraz zdobywcę zwycięskiej bramki Christiana Zeitza. Mecz z Nafciarzami powinien być pierwszym łatwiejszym spotkaniem w tym sezonie. Z powodu składu grupy A takich rywalizacji nie będzie dużo.

Wiele emocji powinno nas czekać także w meczach Barcelony z THW Kiel oraz Zagrzebia z Pickiem Szeged. Chorwaci przegrali na wyjeździe z Celje. Pick przed ostatnią minutą meczu z Rhein-Neckar Loewen prowadziło 28:26. Mistrzowie Niemiec zdołali wyrównać, a ostatnią bramką w meczu potężnym rzutem na 10 sekund przed końcem zdobył Kim Ekdahl du Rietz. Podobne emocje były obecne w meczu kolejki. W ostatnich sekundach rzutem do pustej bramki wyrównał Kentin Mahe. Zawodnikom Vesprem musiał przypomnieć się mecz finałowy z Vive, gdyż na kwadrans przed końcem meczu z Flensburgiem Węgrzy prowadzili 18:12.

SOBOTA – 1 PAŹDZIERNIKA 2016

15:00 Velux EHF Liga Mistrzów: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Bartosz Ignacik – Michał Matysik (z Kielc)
Reporter: Łukasz Lasia

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: KS VIVE TAURON KIELCE – IFK KRISTIANSTAD na żywo