Mecze towarzyskie przed Mundialem w Polsacie, TVP oraz Eleven Sports

W najbliższych dniach piłkarskie reprezentacje odbędą kilka spotkań sparingowych przed zbliżającym się rosyjskim Mundialem. W grze zobaczyć będzie można grupowych rywali Biało Czerwonych – Senegal, a także wielkie firmy takie jak Reprezentacja Niemiec, czy Reprezentacja Argentyny, a także wielkich nieobecnych […]

W najbliższych dniach piłkarskie reprezentacje odbędą kilka spotkań sparingowych przed zbliżającym się rosyjskim Mundialem. W grze zobaczyć będzie można grupowych rywali Biało Czerwonych – Senegal, a także wielkie firmy takie jak Reprezentacja Niemiec, czy Reprezentacja Argentyny, a także wielkich nieobecnych Mistrzostw Świata Włochów. Transmisje w Polsacie, TVP oraz Eleven Sports.

W poniedziałek zagrają reprezentacje Francji oraz Irlandii. Pomiędzy obydwoma nacjami w piłkarskim światku od ośmiu już lat panuje wielki konflikt kiedy to Thierry Henry w meczu barażowym o awans na Mundial decydującego gola ustrzelił Irlandczykom ręką, co wówczas widział absolutnie każdy poza arbitrem tego spotkania. Francuzi wówczas na Mistrzostwach Świata w RPA zaliczyli wielki blamaż zajmując ostatnie miejsce w grupie. Czy Irlandczycy zrewanżują się Francuzom i odniosą honorowe zwycięstwo?

W środę zagrają Argentyna oraz Haiti. Faworyt tego spotkania jest jedne, a są nimi zawodnicy z Ameryki Południowej. Albiceleste kwalifikacji na Mistrzostwa Świata nie przeszli bez przeszkód, początek zmagań w jedynej południowoamerykańskiej grupie zdecydowanie nie należał do nich. Jednakże ostatecznie udało się Argentyńczykom zająć trzecią lokatę, która bezpośrednio premiowała na Mundial.

W czwartek zawalczą grupowi rywale Polaków – Senegalczycy. Zawodnicy z Afryki zmierzą się z Luksemburgiem, który nie należy do potęg ani światowego ani europejskiego futbolu. Dla Biało Czerwonych będzie to więc solidny wyznacznik jak przedstawia się forma pierwszych rywali na rosyjskich boiskach. Jeżeli Senegalczycy gładko poradzą sobie z Luksemburgiem dla podopiecznych Adama Nawałki może zwiastować to poważne kłopoty w walce o awans z grupy.

W piątek po raz kolejny zagra Reprezentacja Francji, która zmierzy się z wielkim nieobecnym Mundialu Reprezentacją Włoch. Mecz nieco symboliczny, gdyż jest to minirewanż za finał Mistrzostw Świata w 2006 roku, kiedy to po rzutach karnych Puchar ponad głowy wznieść mogli zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego. Czy tym razem Francuzi, którzy będą mieli coś do udowodnienia także na przełomie czerwca i lipca odniosą zwycięstwo?

W sobotę zmierzą się ze sobą reprezentacje Niemiec i Austrii. Mistrzowie Świata przez kwalifikacje przeszli niczym burza zdobywając komplet trzydziestu punktów, które uzyskali w dziesięciu spotkaniach podczas, których wbili swoim rywalom łącznie 43 bramki, a sami stracili zaledwie 4, w tej sytuacji liczby świadczą same za siebie. Kwalifikacje zdecydowanie za to nie poszły po myśli Austriaków, którzy w grupie zajęli dopiero czwarte miejsce ustępując miejsca Serbom, Irlandczykom oraz Walijczykom.

PONIEDZIAŁEK – 28 MAJA 2018

20:10 Mecz Towarzyski: TURCJA – IRAN na żywo
Ipla
Komentarz: Mariusz Hawryszczuk – Robert Zieliński

20:40 Mecz Towarzyski: WŁOCHY – ARABIA SAUDYJSKA na żywo


20:55 
Mecz Towarzyski: FRANCJA – IRLANDIA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz w Polsat Sport HD: Cezary Kowalski – Jacek Ziober

ŚRODA – 30 MAJA 2018

00:55 Mecz Towarzyski: ARGENTYNA – HAITI na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

CZWARTEK – 1 CZERWCA 2018

16:20 Mecz Towarzyski: RUMUNIA – CHILE na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:00 Mecz Towarzyski: LUKSEMBURG – SENEGAL na żywo
Ipla

22:40 
Mecz TowarzyskiSZWECJA – HOLANDIA  premiera.200
Ipla

PIĄTEK – 2 CZERWCA 2018

12:55 Mecz Towarzyski: CZECHY – AUSTRALIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:55 
Mecz Towarzyski: FRANCJA – WŁOCHY na żywo
Ipla

SOBOTA – 3 CZERWCA 2018

17:55 Mecz Towarzyski: AUSTRIA – NIEMCY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

18:10 
Mecz Towarzyski: ANGLIA – NIGERIA na żywo
Ipla

19:45 
Mecz Towarzyski: SZWECJA – DANIA na żywo
sport.tvp.pl

20:40 
Mecz Towarzyski: BELGIA – PORTUGALIA na żywo
Ipla

22:00 Mecz Towarzyski: ISLANDIA – NORWEGIA na żywo
Ipla

About Adrian Majcher