Millrose Games w TVP Sport

Przez prawie 100 lat mityng odbywał się w Madison Square Garden, w 2012 został przeniesiony do Armory Center. Wciąż jednak to te same zawody halowe w Nowym Jorku. W większości konkurencji największymi gwiazdami będą głównie Amerykanie – tyczarka Sandi Morris, […]

Przez prawie 100 lat mityng odbywał się w Madison Square Garden, w 2012 został przeniesiony do Armory Center. Wciąż jednak to te same zawody halowe w Nowym Jorku.

W większości konkurencji największymi gwiazdami będą głównie Amerykanie – tyczarka Sandi Morris, sprinterka Torie Bowie, specjalizujący się w biegach przez płotki Lolo Jones i Dawn Harper Nelson czy Aries Merritt czy biegająca na 3000 m Emma Coburn. Spośród zawodników zza granicy pojawią się natomiast m.in. Murielle Ahoure, Katerina Stefanidi czy Asafa Powell i Omar McLeod.

Punktem kulminacyjnym mityngu będą biegi na milę. Tradycja rozgrywania Wanamaker Mile (od nazwiska Rodmana Wanamakera, właściciela centrum handlowego, którego pracownicy zainicjowali mityng) wywodzi się od dystansu 1,5 mili, skróconego w 1926 roku.

Transmisję z mityngu Millrose Games zaplanował TVP Sport. Początek relacji w sobotę o godz. 22:00 czasu polskiego.

SOBOTA – 3 LUTEGO 2018

22:00 Millrose Games, Nowy York, USA: MITYNG HALOWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota