Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn w Polsacie oraz TVP

Wrześniowe Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, które rozegrane zostaną we Włoszech i Bułgarii, pokażą Polsat oraz TVP. Obaj nadawcy ponownie w ciągu zaledwie dwóch dni doszli do porozumienia w kwestii podziału praw sportowych. Wszystkie spotkania Mistrzostw Świata siatkarzy pokażą sportowe […]

Wrześniowe Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, które rozegrane zostaną we Włoszech i Bułgarii, pokażą Polsat oraz TVP. Obaj nadawcy ponownie w ciągu zaledwie dwóch dni doszli do porozumienia w kwestii podziału praw sportowych.

Wszystkie spotkania Mistrzostw Świata siatkarzy pokażą sportowe stacje Polsatu – Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Oprócz tego spotkaniach Polaków, a także finał i mecz o 3. miejsce pokaże na swojej otwartej antenie Telewizja Polska. Tym samym mistrzowska siatkówka wraca do TVP po ponad dekadzie. Po raz ostatni publiczny nadawca pokazywał Mistrzostwa Europy w 2007 roku. Z kolei Mistrzostwa Świata nie gościły w TVP od 2002 roku. W ciągu ostatnich 10 lat Telewizja Polska pokazywała siatkówkę jedynie podczas Igrzysk Olimpijskich i turnieju kwalifikacyjnego do IO w styczniu 2016 roku.

Reprezentacja Polski zagra w grupie D, która rozgrywać swoje mecze będzie w Warnie. Biało-Czerwoni zmierzą się kolejno z Kubą (12 września, 19.30), Portoryko (13 września, 16.00), Finlandią (15 września, 19.30), Iranem (17 września, 19.30) i Bułgarią (18 września, 19.30).

W środę TVP i Polsat doszły do porozumienia w kwestii podziału praw przy Lidze Mistrzów (więcej tutaj).

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)