Mistrzowska szansa Joanny Jędrzejczyk, występ Wasyla Łomaczenki – duży wybór ze świata sportów walki w TV

Dużo ciekawych wydarzeń ze świata boksu zawodowego i MMA będziemy mogli oglądać w najbliższy weekend w polskiej telewizji. Występ Wasyla Łomaczenki, walka Joanny Jędrzejczyk czy debiut organizacji DSF Kickboxing Challenge to nie jedyne propozycje na zbliżające się dni.  Dla polskich […]

Dużo ciekawych wydarzeń ze świata boksu zawodowego i MMA będziemy mogli oglądać w najbliższy weekend w polskiej telewizji. Występ Wasyla Łomaczenki, walka Joanny Jędrzejczyk czy debiut organizacji DSF Kickboxing Challenge to nie jedyne propozycje na zbliżające się dni. 

Dla polskich kibiców największe znaczenie będzie miała niedzielna gala UFC 231. W walce wieczoru wystąpią wybitni Max Holloway i Brian Ortega, walcząc o pas w wadze koguciej. Kilkanaście minut wcześniej, do ringu wyjdą Joanna Jędrzejczyk i Valentina Szewczenko. Mimo dwóch porażek z rzędu, Krakowianka wciąż jest wysoko notowana przez Danę White’a i jego ekipę. Po jednym zwycięstwie z przeciętną Tecią Torres, Jędrzejczyk znów powalczy o pas mistrzyni, tym razem w wadze muszej. Polka ma spore szanse na wygraną, albowiem Walentina Szewczenko nie wydaje się być przeciwniczką nie do przejścia. Ukrainka zasłynęła zwycięstwem z Holly Holm, ale potem dwukrotnie przegrywała z Amandą Nunes. Szewczenko jest jednak naturalnie większa od Polki, nieco wyższa, z dłuższym zasięgiem ramion. Jeśli Joanna marzy o zwycięstwie, musi dobrze pracować na nogach, mądrze walczyć w stójce i nie podpalać się przez pełne 25 minut. To będzie trudny pojedynek, ale pojedynek, który spokojnie można zapisać na swoje konto.

Fani boksu zawodowego w tym samym momencie będą mogli obserwować w ringu jednego z największych współczesnych artystów ringu – Wasyla Łomaczenkę. „Hi-Tech” w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego w wadze lekkiej zmierzy się z bardzo solidnym Jose Pedrazą. Ukrainiec w ostatniej swojej walce miał spore problemy w starciu z Jorge Linaresem. Chociaż ostatecznie znokautował Wenezuelczyka, to sam był wcześniej liczony, a wyniki na kartach punktowych oscylowały w okolicach remisu. Tym razem również nie musi być łatwo. Pedraza odebrał tytuły mistrzowskie Rayowi Beltranowi, mając w ringu wyraźną przewagę. Amerykanin dysponuje znacznie lepszymi warunkami fizycznymi i niezłym wyszkoleniem technicznym. Jednak brak silnego ciosu, brak możliwości postraszenia Ukraińca nokautem może być dla niego gwoździem do trumny. Bo ciężko sobie wyobrazić, żeby w technicznej walce na dystans, Jose miał jakiekolwiek szanse.

W sobotni wieczór bardzo ciekawie zapowiada się również gala w Wielkiej Brytanii. Walki Kella Brooka z Michaelem Zerafą czy Josha Kelly’ego z Davidem Avanesyanem wzbudzają duże zainteresowanie w całej Anglii.

Wydarzeniem na polskim rynku sportów walki będzie debiut organizacji DSF Kickboxing Challenge w TVP Sport. Największa europejska organizacja w kickboxingu współpracowała w ostatnich latach z NC+, jednak uznała, że umowa z TVP będzie dla nich bardziej korzystna. I dobrze. DSF KIckboxing Challenge to w ostatnich latach niezwykle ciekawy produkt, który może dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. W sobotę w ringu będzie iskrzyło. W walce wieczoru zaprezentuje się bowiem eksplozywny Tomasz Sarara. Ten zawodnik wręcz gwarantuje fajerwerki. Jego pojedynek z Petrem Romankiewiczem na pewno dostarczy wielu emocji.

SOBOTA – 15 GRUDNIA 2018

21:00 Gala Boksu, Sheffield, Wielka Brytania: KELL BROOK – MICHAEL ZERAFA na żywo
Polsat Sport HDIpla

18:30 DSF Kickboxing Challenge 18: TOMASZ SARARA – PETR ROMANKEVICH na żywo
*(od 18:50 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

22:00 
Cage Warriors 100: JACK SHORE – MIKE EKUNDAYO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 16 GRUDNIA 2018

02:00 Gala Boksu, Nowy Jork, USA: WASYL ŁOMACZENKO – JOSE PEDRAZA na żywo
Ipla

03:00 UFC 231: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

04:00 
UFC 231: MAX HOLLOWEY – BRIAN ORTEGA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski