Mityng Zlata Tretra Ostrava w TVP Sport HD

Tuż przed emocjami związanych z mundialem, kibiców królowej sportu czeka jeden z najbardziej lubianych przez sportowców mityngów na świecie. Do czeskiej Ostrawy zjadą najlepsi lekkoatleci globu. Transmisja w TVP Sport HD.  Międzynarodowy mityng w Ostrawie co roku przyciąga największe sławy […]

Tuż przed emocjami związanych z mundialem, kibiców królowej sportu czeka jeden z najbardziej lubianych przez sportowców mityngów na świecie. Do czeskiej Ostrawy zjadą najlepsi lekkoatleci globu. Transmisja w TVP Sport HD. 

Międzynarodowy mityng w Ostrawie co roku przyciąga największe sławy lekkoatletyki. Jednym z fanów tych zmagań był Usain Bolt, który próbował występować tutaj co roku. Historia zaczęła się w 1961 roku i tylko w raz w 1999, mityng się nie odbył. Zlata Tretra Ostrava zaliczana jest do cyklu IAAF World Challenge, co czyni go jeszcze bardziej prestiżowym. Ze względu na bliskość, co roku na starcie melduje się spora liczba Reprezentantów Polski i tym razem nie będzie inaczej. Na wstępnych listach znalazło się aż trzynastu biało-czerwonych.

W konkursie rzutu młotem kobiet, który nosi imię śp. Kamili Skolimowskiej weźmie nasza najlepsza trójka młociarek. Na kolejną poprawę formy liczyć będzie Anita Włodarczyk a w Ostrawie towarzyszyć będą jeszcze jej Joanna Fiodorow oraz Malwina Koproń. W konkursie skoku o tyczce o poprawę wyniku ze Sztokholmu walczyć będzie Paweł Wojciechowski. Ponadto w Ostrawie zobaczymy: Damiana Czykiera (110m ppł.), Sylwestra Bednarka (skok wzwyż), Michała Haratyka (pchnięcie kulą), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Anne Kiełbasińską (200m), Renate Pliś i Sofie Ennaoui (1500m), Katarzynę Kowalską oraz Matyldę Kowal (3000m z przeszkodami).

Organizatorom udało się także zaprosić liczne gwiazdy zagraniczne. Swój udział potwierdzili na tą chwilę m.in. Rayn Whitting, Justin Gatlin czy Mutaz Essa Barshim. Na starcie nie zabraknie także największych gwiazd czeskiej lekkoatletyki. O jak najlepszy wynik w biegu na 400 m starać się będzie Pavel Maślak. Natomiast Tomas Stanek postara się pchnać kulę powyżej 21m i przełamanie Amerykańskiej hegemonii.

pasek2

ŚRODA – 13 CZERWCA 2018

18:55 Zlata Tretra Ostrava 2018, Ostrawa, Czechy: MITYNG na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam