Mocna inauguracja nowego obiektu w Łodzi. Czy Orzeł zacznie odrabiać zaległości?

Chyba nie takiej inauguracji nowego stadionu wyobrażali sobie właściciele Orła Łódź. Zespół zajmuje przedostatnie miejsce i póki co zamiast o play – offy walczy o uniknięcie spadku. Według wszelkich zapowiedzi żużlowy obiekt ma być oddany do piątku a pierwsze zawody […]

Chyba nie takiej inauguracji nowego stadionu wyobrażali sobie właściciele Orła Łódź. Zespół zajmuje przedostatnie miejsce i póki co zamiast o play – offy walczy o uniknięcie spadku. Według wszelkich zapowiedzi żużlowy obiekt ma być oddany do piątku a pierwsze zawody maja być rozegrane w niedzielę. Rywalem łodzian będzie Wybrzeże Gdańsk, z którymi 29 kwietnia br. przegrali różnicą 10 oczek. Polsat Sport zapowiada transmisję z tych zawodów. Dzień później tym razem Eleven Sport, stacja która wraz z ze słoneczną stacją ma prawa do pokazywania zaplecza PGE Ekstraligi przekaże bezpośrednią transmisję z rywalizacji pomiędzy wspomnianym Orłem a Lokomotivem.

Tylko trzy oczka uzbierali zawodnicy Orła Łódź w wyjazdowych spotkaniach Nice Polskiej Ligi. Stadion domowy jednak jest na ukończeniu stąd do niedawna jeszcze przydomek, który funkcjonował wokół zespołu z województwa łódzkiego „bezdomni” powoli traci na znaczeniu. W niedzielę pierwsza okazja aby zacząć zbierać punkty i podnosić się w ligowej hierarchii bo przedostatnie miejsce nie satysfakcjonuje nikogo a już na pewno nie Skrzydlewskiego, który niejednokrotnie w mediach dawał upust swojemu niezadowoleniu z postawy zespołu. Na ile tylko Łodzianie będą wstanie wykorzystać atut nawierzchni, bez jej znajomości. W tym kontekście zarówno Wybrzeże jak i Lokomotiv nie są wcale bez szans. Pozycja wyjściowa obu klubów jest identyczna a może nawet z lekkim wskazaniem dla przyjezdnych. W końcu to nie na nich ciąży presja z wygraniem inauguracyjnego pojedynku na własnym torze i to oni mają zaliczkę, którą mogą wykorzystać na dopasowanie sprzętu do nawierzchni.

NIEDZIELA – 29 LIPCA 2018

14:30 Nice 1.Liga Żużlowa – 11. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:40 Nice 1.Liga Żużlowa – 11. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 30 LIPCA 2018

18:00 Nice 1.Liga Żużlowa – 8. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Ipla

18:15 Nice 1.Liga Żużlowa – 8. kolejka: KŻ ORZEŁ ŁÓDŹ – LOKOMOTIV DAUGAVPILS na żywo
Ipla

About Michał Lewandowski