Motorowy weekend w TV

W ten weekend uwaga wszystkich fanów sportów motorowych skupiona będzie na wyścigu 24 Godziny Le Mans, jednak to nie jedyne wydarzenie, które przyniesie spore emocje.  Przed nami czwarta rudna European Rally Championshios. Po rywalizacji w Grecji, kierowcy przenoszą się na Cypr. […]

W ten weekend uwaga wszystkich fanów sportów motorowych skupiona będzie na wyścigu 24 Godziny Le Mans, jednak to nie jedyne wydarzenie, które przyniesie spore emocje. 

Przed nami czwarta rudna European Rally Championshios. Po rywalizacji w Grecji, kierowcy przenoszą się na Cypr. Rajd Akropolu zakończył się zwycięstwem zespołu Lotos Rally Team. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran mają przed sobą niezwykle trudne zadanie. Przed nimi walka na ponad 720 kilometrach. Około 220 km. to jazda na czas, która podzielona będzie na 14. odcinków specjalnych. Większa część trasy pokryta jest nawierzchnią szutrową, 20% to droga asfaltowa. Po dotychczas rozegranych rundach na czele klasyfikacji generalnej znajduje się  Bruno Magalhães. Portugalczyk z dorobkiem 93. punktów wyprzedza Kajetanowicza, który traci do niego 21. oczek. Podsumowania poszczególnych dni rajdu na swojej antenie zaprezentuje Eurosport 1.

Na torze Misano we Włoszech rywalizować będą zawodnicy serii World Superbike. Poprzednia rywalizacja przyniosła spore emocje. Na torze Donington Park pierwszy wyścig zakończył się zwycięstwem Toma Sykesa. Drugie miejsce zajął Leon Haslam, a trzecie Alex Lowes. Na dwa okrążenie przed metą z wyścigu wyleciał Jonathan Rea, który znajdował się na drugiej pozycji. Zawodnik Kawasaki zrewanżował się jednak w niedzielę, kiedy odniósł zwycięstwo po bezbłędnym wyścigu. Tuż za nim uplasował się zwycięstwa sobotniej rywalizacji, Tom Sykes, a skład podium uzupełnił Chaz Davies. Do mety dojechało zaledwie 13. zawodników. W klasyfikacji generalnej wciąż na prowadzeniu znajduje się Jonathan Rea. Transmisja wyścigów z włoskiego Misano do zobaczenia na antenie Eurosportu 2.

SOBOTA – 17 CZERWCA 2017

12:30 Mistrzostwa Świata Superbike, Misano, Włochy: SUPERPOLE premiera.200
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
13:00 
Mistrzostwa Świata Superbike, Misano, Włochy: I WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


NIEDZIELA – 18 CZERWCA 2017

11:30 Mistrzostwa Świata Supersport, Misano, Włochy: WYŚCIG na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla
16:00 
Mistrzostwa Świata Superbike, Misano, Włochy: II WYŚCIG premiera.200
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

16:45 
Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Superbike, Konockhill, Wielka Brytania: I WYŚCIG premiera.200
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

17:30 
Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Superbike, Knockhill, Wielka Brytania: II WYŚCIG na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla


22:30
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy, Rajd Cypru: PODSUMOWANIE premiera.200
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk