Na placu pozostaną już tylko najlepsi. 1/16 finału Pucharu Króla w Canal+ Sport

Hiszpański Puchar Króla zaczyna powoli wkraczać w najciekawszą dla kibiców fazę. Może w 1/16 brakuje jeszcze starć gigantów, ale i tak będziemy mogli oglądać bezpośrednie mecze drużyn, które na co dzień rywalizują w La Liga Santander.  Zdecydowanie większe emocje oglądający […]

Hiszpański Puchar Króla zaczyna powoli wkraczać w najciekawszą dla kibiców fazę. Może w 1/16 brakuje jeszcze starć gigantów, ale i tak będziemy mogli oglądać bezpośrednie mecze drużyn, które na co dzień rywalizują w La Liga Santander. 

Zdecydowanie większe emocje oglądający Canal+ Sport dostaną we wtorek. Stacja ta będzie transmitować bowiem dwa spotkania; CD Leganes – Valencia CF oraz Real Betis – Deportivo la Coruna. Wszystkie cztery zespoły możemy śledzić na co dzień w La Liga Santander, gdzie radzą sobie bardzo różnie. Oba spotkania zapowiadają się zresztą na bardzo wyrównane widowiska. Choć CD Leganes to zespół, który debiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, to radzi sobie bardzo przyzwoicie. „Ogórki” plasują się powyżej strefy spadkowej (dokładnie oczko wyżej niż ich wtorkowy przeciwnik) i szykuje się, że to wymarzone utrzymanie naprawdę mogą osiągnąć. Mecz w 1/16 Pucharu Króla z Valencią CF będzie dla nich bardzo prestiżowy i wcale nie są w nim bez szans. Podopieczni Cesare Prandelliego nie są już potentatem, ale maksymalnie zespołem środka tabeli. A jak pokazuje ten sezon, z takimi zespołami CD Leganes potrafi na własnym podwórku wygrywać.

Trudno wskazać faworyta w drugim spotkaniu. Real Betis i Deportivo la Coruna nie zachwycają, a dobre mecze przeplatają bardzo słabymi. W nieco lepszej sytuacji w lidze jest zespół z Andaluzji, który ma nieco większą przewagę nad strefą spadkową, niż ich wtorkowi rywale. Może mieć to jakieś przełożenie na pojedynek w Pucharze Króla, bowiem gospodarze będą mogli przystąpić do niego bez większej presji, spowodowanej drżeniem o ligowy byt. Deportivo na pewno jednak nie odpuści, a mając w perspektywie rewanż na własnym stadionie, na pewno da z siebie wszystko.

Choć w środę ujrzymy w akcji Real Madryt i FC Barcelonę, to emocji będzie niewiele. „Królewscy” rozegrają już drugie spotkanie z Cultural Leonesa, bowiem w grudniu czeka ich wyjazd na Klubowe Mistrzostwa Świata. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznych Zinedine’a Zidane’a, więc rewanż będzie dla nich formą treningu.

Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie powinna mieć także FC Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique zagrają na wyjeździe z Herculesem CF, który sportowo zdecydowanie odstaje. Kibiców spragnionych emocji pragnę pocieszyć; to będzie dopiero pierwsze spotkanie dwumeczu, więc możemy spodziewać się ambitnej walki ze strony gospodarzy.

pasek2

WTOREK – 29 LISTOPADA 2016

19:55 Puchar Króla – 1/16 Finału: CD LEGANES – VALENCIA CF na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Piotr Laboga – Maciej Murawski

18:10
 Puchar Króla – 1/16 Finału: REAL BETIS – DEPORTIVO LA CORUNA na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Wolski – Leszek Orłowski

ŚRODA – 30 LISTOPADA 2016

19:55 Puchar Króla – 1/16 Finału: REAL MADRYT – CULTURAL LEONESA na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Adam Marchliński – Wojciech Jagoda

21:55
Puchar Króla – 1/16 Finału: HERCULES CF – FC BARCELONA na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Piotr Laboga – Leszek Orłowski
pasek2

About Jakub Zegarowski