Najpierw Leszno, potem Gdańsk. Wybieramy TOP 1 Polski i Ekstraligi. Zabawa w nSport+

Weekend zapowiada się bardzo gorąco dla fanów czarnego sportu. Co prawda ligowa karuzela znów zrobiła sobie wolne ale kluby „wyznaczyły” swoich zawodników do rywalizacji o indywidualny czempionat w dwóch turniejach, które zagoszczą na antenie nSport+. W sobotę 16 zawodników powalczy […]

Weekend zapowiada się bardzo gorąco dla fanów czarnego sportu. Co prawda ligowa karuzela znów zrobiła sobie wolne ale kluby „wyznaczyły” swoich zawodników do rywalizacji o indywidualny czempionat w dwóch turniejach, które zagoszczą na antenie nSport+. W sobotę 16 zawodników powalczy o Mistrza Polski a dzień później absolutna czołówka Ekstraligi w 20 – biegowej rywalizacji rozstrzygnie komu przypadnie tytuł najlepszego żużlowca PGE Ekstraligi. To trzeba zobaczyć.

W Lesznie trudno wskazać faworyta zawodów. Jest ich kilku. A ubiegłe lata tylko potęgują niepewność związaną ze zawodami. Zwycięzcą może okazać się ktoś, którego nazwisko w gronie pretendentów do tytułu się ani razu nie pojawiło. Obecność riderów, którzy obecnie rywalizują w Grand Prix, czy takich, którzy rywalizowali bądź będą znów rywalizować świadczy o wielkości tego turnieju i przekonuje, że na „Smoku” pojawi się cały kwiat polskiego speedway`a. Nazwiska Zmarzlika, Janowskiego, Kołodzieja czy Pawlickiego robią same reklamę, także zawodów zapowiadać szczególnie nie trzeba. Podobnie zresztą jak dzień później przy okazji turnieju w Gdańsku. Z tym zastrzeżeniem, że tam ujrzymy polskie i zagraniczne gwiazdy. Możemy śmiało powiedzieć o kolejnej, nieoficjalnej rundzie Grand Prix w Polsce. K` woli formalności należałoby dodać, że tytułu w Lesznie broni Szymon Woźniak a w Gdańsku Leon Madsen.

SOBOTA – 4 SIERPNIA 2018

18:30 Indywidualne Mistrzostwa Polski, Leszno: STUDIO na żywo


19:00 
Indywidualne Mistrzostwa Polski, Leszno: ZAWODY na żywo

NIEDZIELA – 5 SIERPNIA 2018

17:30 PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, Gdańsk: STUDIO na żywo


18:00
 PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, Gdańsk: ZAWODY na żywo

About Michał Lewandowski