Narciarstwo alpejskie: Puchar Świata w Levi na antenie Eurosportu 1

Od inauguracji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim minęły już trzy tygodnie, ale dopiero teraz rozegrane zostaną drugie zawody. Będą to drugie zmagania dla pań, a pierwsze dla panów, którzy z powodu złych warunków pogodowych nie przystąpili do rywalizacji w Sölden. […]

Od inauguracji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim minęły już trzy tygodnie, ale dopiero teraz rozegrane zostaną drugie zawody. Będą to drugie zmagania dla pań, a pierwsze dla panów, którzy z powodu złych warunków pogodowych nie przystąpili do rywalizacji w Sölden.

W Levi odbędą się pierwsze slalomy w tym sezonie. Rywalizacja pań odbędzie się w sobotę, mężczyźni na stoku pojawią się w niedzielę. Reprezentacja Polski w Finlandii będzie miała tylko jednego przedstawiciela. Na starcie zawodów pojawi się Michał Jasiczek.

Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się na przeprowadzenie dodatkowego konkursu Pucharu Świata mężczyzn. Zawody w  Saalbach-Hinterglemm mają zastąpić odwołany w Sölden slalom gigant. Rywalizacja odbędzie się 20 grudnia.

W Sölden na trasie pojawiły się natomiast panie. Inauguracyjne zawody wygrała Tessa Worley. Obok Francuzki na podium znalazły się również Federica Brignone oraz Mikaela Shiffrin. O punkty Pucharu Świata walczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka nie zdołała jednak ukończyć pierwszego przejazdu.

SOBOTA – 17 LISTOPADA 2018

10:00 Puchar Świata, Levi, Kanada: SLALOM KOBIET – 1 PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:00 
Puchar Świata, Levi, Kanada: SLALOM KOBIET – 2 PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Ipla

NIEDZIELA – 11 LISTOPADA 2018

10:15 Puchar Świata, Levi, Kanada: SLALOM MĘŻCZYZN – 1 PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:00 
Puchar Świata, Levi, Kanada: SLALOM MĘŻCZYZN – 2 PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Ipla

About Michał Winiarczyk